Kevin Murphy Angel Wash šampón pro jemné, křehké, lámavé, poškozené a barvené vlasy

Malá technická: zakoupeno u Kadeřnické potřeby , zakoupeno opakovaně

 

Foto: Kevin Murphy Angel Wash šampón (edit jen pro představu, zítra to přefotím, vidím, že nové nastavení úravy fotek není ono ;)

Tak jako předně přiznávám, že tohle téma slibuju dlouho a nebudu se tady zdlouhavě vymlouvat, ale zkrátka a dobře jsem to nedokázala nějak sepsat dřív a tak to je ( kapku jsem bojovala i s tím, jak to komplexně pojmout).

Takže společenským konvencím blogosféry jsme učinily za dost, už všichni víme, že jsem v podstatě línej lotr a můžeme jít na Kevina.

Kevin Murphy je posledních několik let určitě moje nejoblíbenější značka vlasové kosmetiky a v podstatě jsem zatím nešlápla v jejich sortimentu vyloženě vedle. Je asi vcelku jasné, že se tady budu příštích pár příspěvků, které Kevinovi věnuju asi spíš rozplývat, ale nebojte, to bych nebyla já, abych vám neřekla i krutou (tedy nehezkou) pravdu, jakože třeba jeho suchý šampón asi nepotřebujete a tak.

První si ještě ujasněme ale toto - jestli vám vyhovují šampóny z drogérky, od přírody máte bezproblémové vlasy a nepotřebujete řešit složení, naopak troj a čtyřciferné částky za vlasové produkty pokládáte za zhýralost, za kterou přijde dotyčný do pekla, tak „klik na křížek“, protože tenhle článek nebude nejspíš pro vás ;)

Já osobně mám ráda značky jako Kerastase nebo Alterna (a časem taky budou zmínky) a mám ráda i přírodní značky, ale Kevin Murphy je o něčem jiném. Možná je to tou jeho celkovou filozofií, kterou KM má a o které si dneska něco povíme. Kvalitativně je tedy pro mě značka KM ještě o level výš než Alterna a cenově jsou tyto dvě značky asi tak nastejno.

Jinak zakladatelem je kadeřník z New Yorku překvapivě jménem Kevin Murphy, na YouTube najdete různá jeho videa a nějaká jsem před časem dávala i na FB stránku blogu. To jen ať víme, s kým budeme mít dneska čest ;)

Za vyšší cenu, která někomu může přijít zbytečná, dostanete ale plný servis v podobě vymazleného výrobku. A vymazleného po všech stránkách, od složení, přes jednoduché, ale stylové obaly, až po jejich ekologičnost a jakousi snahu o zmenšení zátěže na životní prostředí, složky z ekologického zemědělství, a taky zaznamenáte snahu se vyhnout kontroverzním složkám. Zkrátka vymazlené.

Dalším plusem je, že často jeden produkt dělá víc věcí. Neříká, že je dělá naplno jako že jeden nahradí dlouhodobě jiný, ale spíš že ke své hlavní funkci nese ještě jakýsi velmi znatelný bonus pro uživatele. Šampón jen nemyje, ale zároveň dokáže vlasy i lehce ošetřit a dodat jim třeba objem či texturu a tak supluje i vlastně už trochu styling, nebo umocní efekt stylingu. Styling zase pečuje a tak podobně.

Dneska si dáme tedy šampón, protože to je takový základ vlasové péče. Jestli zvažujete, co pořídit, asi bych vám opravdu doporučila začít právě se šampóny od KM. Protože na nich člověk krásně hned pocítí, o čem značka je a zda mu tahle filozofie ohledně vlasů vyhovuje.

K filozofii samotné bych řekla, že smyslem je mít produkty, které efektivně pečují o vlasy, snadno díky nim dosáhnete lepší kondice, lepšího vzhledu, rychlejší úpravy, ale celé to působí tak nějak přirozeně, není v tom žádná těžkost či vyumělkovanost. Naopak lehkost, moderní pojetí a jednoduchost je přesně to, co vystihuje značku Kevin Murphy.

Zkrátka to celé nakonec působí tak, že ty krásné vlasy jsou vaše a jsou takové prakticky zcela běžně…. Doslova se takhle úžasní vlastně každý den budíte…. Kdo by tohle nechtěl?

 

Foto: Kevin Murphy Angel Wash šampón - INCI

Taky se mi líbí, že vlasy nijak nezatěžuje, neulpívají vám nikde protivné zbytky, neslepuje a vůbec co se týče konzistencí a většiny vůní, je to celé takové sofistikované a dospělé. Vyjma tedy péče Body Mass, který voní hodně silně a vcelku i sladce až nezvykle. Jinak jsem zatím měla spíš takové unisex vůně, či jemné nekonfliktní vůně. Šampón samotný voní lehce, jako taková sladká levandule, s dalším kvítím. Není to ale ani vlezle, není to ani "laciné", ve vlasech se to nějak extrémně nedrží, což mi osobně nevadí. 

Musím vám taky říct, že KM je oblíbenou značkou i Pana M (a kdo nepochytil, kdo je Pan M, tak je to nick, kterým označuju na blozích a sítích svého muže ;)

K šampónu samotnému, Angel Wash je vhodný na jemné, křehké, lámavé a barvené vlasy. Což je super v tom, že vám krásně načechrá hřívu, ale vlasy nevysuší, jak to mají ve zvyku zvlášť některé šampóny na objem. Taky nekrade barvu, s čímž občas u některých produktů taky bojuju. Používám ho jak já, tak Pan M a byť on samozřejmě vlasy barvené nemá, nijak to jeho vlasům nevadilo, naopak i on si šampón chválil, že jsou po něm vlasy v lepší kondici.

Co se složení týče, tak hlavní složkou je samozřejmě voda, přesněji se jedná o levandulovou vodu, kterou ve svých produktech KM používá hodně. Nevím, jestli to má nějaký extra vliv podložený poznatky výzkumů, ale osobně jsem si všimla, že produkty, které mají tohle ve složení i u jiných značek, tak mým vlasům sedí hodně.

U KM nenajdete klasické SLS, které právě vysušuje. Přesto umyje vlasy fakt dobře. Nevidím tam nikde silikony (nafotím vám INCI, jestli nejsem náhodou slepá), ale značka se prezentuje pouze jako bez sulfátů a parabenů, které tam tedy nenajdete taky. Už jsem to tady psala x krát, konzervovat se dá jinak, parabeny patří mezi alergeny, sama jsem s nimi měla problémy a taky není znám důvod, proč se právě jejich vysoký výskyt nachází v nádorech. Proto jsou v zahraničí považovány minimálně za rizikové, když ne přímo škodlivé. To jen v ČR jsme k takovým věcem víc slepí, tady se i Aspartam prodává samostatně jako zázrak moderní vědy.

No nic, zpět ke Kevinovu šampónu….

Najdete tam i extrakt z heřmánku, šípků a zmíněné levandule, vše pocházející z certifikovaného bio zemědělství, protože u KM zkrátka nechtějí dělat kompromisy a jen když neuhýbáte potřebám a požadavkům mainstreamu, vytvoříte něco výjimečného ;)

Vlasy jsou po šampónu takové načechrané, drží víc objem, logicky se méně mastí a vůbec světu ukazují naše lepší já.

Po umytí, když jsou ještě vlasy mokré, jsou lehce vrzavé a působí takovým jakoby pevnějším a tlustějším dojmem. (To je zase popis, co? ;)  Nejsou vyloženě zacuchané, vždycky je krásně a bez námahy rozčešu, ale jestli spíš toužíte po hladkém lesku, tak vám možná na tohle doporučím Manufaktura šampón, protože po tom jsem se nemusela ani česat a navíc jsem měla ve vlasech lesk jak blesk.

Ale já osobně mám radši spíš trochu takový účes, který má texturu a který nepůsobí tak uhlazeně až vyumělkovaně, jakože jsem si právě tři hodiny žehlila vlasy…

Když samozřejmě vlasy upravíte obvyklým způsobem, tak dosáhnete jakéhokoliv stylu, jen to bude v závěru vypadat tak nějak líp a působit plnějším dojmem a efekt i o něco déle vydrží.

Takže tak ;)

Zkusím sebou hodit a sepsat vám ještě další postřehy, protože dalším krokem, kterým bych vám doporučila od KM po šampónu vyzkoušet, tak je jsou jeho Litions bez obsahu olejů. Je to takový mezikrok (a někdy mi dokonale stačí jen tohle) na úpravu vlasů.

K šampónu bych řekla ještě tolik, dá se koupit ve třech velikostech. 40ml cestovní, 250ml standardní a nebo 1000ml do salónů či doma. Samozřejmě čím větší, tím lepší, ale já si na zkoušku prvně koupila 40ml, pak jsem šla na 250ml a pak na těch 1000ml. Ty jsem měla ale jen jednou a byla jsem kapku zklamaná, protože šampón v tomto extra velkém balení nebyl tak hustý jako v menších baleních a co hůř, tak i ten efekt byl slabší.

Dodneška nevím, čím to tenkrát bylo… ale odradilo mě to od další koupě velkého balení šampónu. Přitom jsme měla i velké balení lition a tam problém nebyl žádný a určitě koupím zase. Takže to jen tak, až budete zvažovat nákupy. Já teď mám aktuálně v koupelně zase klasickou 250tku a jsem stále spokojená.

Takže to jsou takové moje dojmy a postřehy.

Ke koupi samotné, dlouho tyto produkty šly koupit jen v zahraničí. Pak se daly sehnat v salónu Stolen v Praze a taky na některých e-shopech. Vzhledem k tomu, že to není ani levná značka, ani masově u nás známá a taktéž zatím nebyly rozdány žádné PR produkty v nějakém vyšším množství (vyjma možná reklamních příspěvků zmíněného kadeřnictví), tak moc česky psaných recenzí k nim není, ale v angličtině si případně počtete hodně ;)

foto: produkty, na které se můžete těsit a to tam ještě nejsou všechny ;) 

Co vy a Kevin Murphy? Znáte, nebo láká vás? Případně jaký je vás oblíbený šampón? ;)

Děkuji za všechny milé komentáře, dělají mi vždycky moc velkou radost.

Vaše Iwi 

Edit PS: možná zkusím zítra fotky ještě přefotit a vyladit ;) Změnily se mi možnosti úpravy fotek, takže to budu muset zase kapku vychytat :) Takže zatím hlavně jen text a obrázky pouze jako doprovod, komu nestačí, než stihnu přefotit, zeptá se strýčka Googla na hezčí fofo ;) 

Komentáře

na tvoje psaní o KM čekám jako na zázrak...a značka se mi líbí čím dál víc...tenhle šampon sice není nic pro můj typ vlasů ale určitě nějaký vyberu, do sortimentu už jsem koukala, teď už jen dopotřebovat zásobu co mám (a ta začíná být potěšitelně tenká :-D )

Děkuju za milý komentář ;) 

No, jsem ráda, že jsem konečně poslala do světa aspoň tenhle článek a budu se snažit dokončit i další co nejrychleji ;)

Naštěstí KM má vcelku širokou nabídku, dostupnou i u nás, takže je z čeho vybírat. Já mám vlasy jemné, takže primárně to bude o produkterch pro takový typ vlasů, ale jak říkám, ta filozofie je stejná u celé značky, takže myslím, že ať už člověk má vlasy rovné, vlnité, jemné či suché, jistě by si tam "to své pravé ořechové" dokázal najít ;) 

Doufám, že až KM vyzkoušíš, tak budeš spokojená a že si budete se značkou rozumět :) 

v poslednej dobe rozmýšľam práve nad KM, no dala som si záväzok, že už žiaden šampón "do zásoby". Práve včera som si však virtuálne vyberala, ktorý by mi sadol a myslím, že ani tento by nebol zlý.:)
Niečo podobné s mega balením sa nám stalo pri Kerastase pene na objem, v menšom fajn, vo väčšom pôsobila trošku inak...:)

Osobně jsem zatím s KM spokojená hodně. Musím říct, že třeba ani u Kerastase a ani u Alterny jsem nebyla ve výsledku vždy tak nadšená  - u KM mám to procento spokojenosti zkrátka větší. Ale nakonec vždy je to o tom, jak si člověk s danou značkou a pak jednotlivými produkty sedne. 

Jinak naprosto chápu ;)  - taky se snažím nekřečkovat a celý letošní rok jsem se snažila spíš spotřebovávat, než skupovat další a další věci do zásoby a musím zaťukat, že vcelku se mi daří ;)

A zajímavé jak píšeš, že taky máš podobnou zkušenost s větším balením, no, každopádně já si hold za ten šampón při dalších nakupech radši "připlatila" za menší balení, které vyjde trochu dražší, ale hold za ten výsledek mi to stojí no... ale škoda ..... užila bych i větší balení, stejně jako o toho lition. 

 

Ahoj Iwi, tak jak jsem na tebe tlačila s recenzi, ze nevim, co si z kevina vybrat, tak jsem zajásala dnes pod stromečkem, přítel ježíšek nadělil P Ě T produktu, jsem nadšená a budu testovat. Krásné Vánoce!

Omlouvám se za pozdní reakci, nějak jsem to přehlédla.  

To je super, že Ježíšek byl tak šikovný, doufám, že se s Kevinem máte rádi ;) 

Iwiiiii, přidej od KM něco dalšího! Nadchla jsi mě a pár dalších recenzí napříč internetem taktéž, teď jen váhám, zda vybrat a nakoupit / objednat sama nebo zda zajdu do salonu a nechám si poradit. Občas mám chuť to celý ostřihat, jak mě to s nima nebaví, ale ještě jsem nepřestala doufat v zázraky - a Kevin vypadá, že jich pár svede! :O
Prosím si přednostně o Anti.Gravity výrobky a případně i Full.Again :) Taky mě maximálně zaujal Maxi.Wash a kamarádka si nemůže vynachválit Luxury.Wash... nu, nevím, možná toho kadeřníka poctím návštěvou. Ale tvůj názor a recenze mě přesto zajímají! ;-)
Verunka