Rodial STEMCELL super-food cleancer odličovací krém aneb pleť jako pětileté děcko – 1. část

Malá technická: Rodial STEMCELL super-food cleancer  - odličovací krém zakoupen na Strawberrynet.com , zmíněné Camomile Sumptuous Cleansing Butter The Body Shop alias Heřmánkové odličovací máslo TBS zakoupeno  prodejně The Body Shop v AT, zmíněný odličovací krém Missha Super Aqua Moisture Deep Cleansing Cream zakoupeno v e-shopu Missha ČR

Foto: Rodial STEMCELL super-food cleancer odličovací krém - kelímek

foto: Rodial STEMCELL super-food cleancer odličovací krém - krabička

Pokud mě sledujete různě na těch internetech ;) (blogy, FB stránky, IG), tak víte, že poslední měsíce jsem dost řešila, že moje pleť je velice suchá a že už tak trochu nevím, co s ní… Snad jen nosit se sebou lopatku a smetáček a průběžně si po sobě zametat, protože „drobím“ jak sušenky z polské tržnice…

Krátce k mojí pleti. Suchost u ní neznamená nutně jen to, že ji snad chybí hydratace, nebo případně vhodné lipidy na promazání. Znamená to, že nedokáže odolávat vlivům (ale počasí nezměním), že se nestíhá regenerovat, což s věkem v mírnější formě potká mnoho z nás. O tom, že její schopnost regenerace už nyní je dost nízká není ani třeba se rozepisovat. Občas suchost taky může znamenat, že je kosmetika příliš agresivní, nebo že není dostatečně funkční (pro můj typ pleti), nebo pleť ji nedokáže vstřebat (můj věčný boj.)

Z toho plyne, že buď věc, která mi funguje velmi dobře, tak na normální pleti bude dělat skoro zázraky, nebo naopak nebude viditelný žádný rozdíl, protože vaše zdravá pleť takové benefity u produktu nepotřebuje, protože vše zvládne sama.

Přesto si myslím, že tyhle dvě věci stojí za pozornost. Jsou obě zajímavé, trochu nevšední, navíc vám vydrží velmi dlouho, takže případná investice je dlouhodobá. (Dneska si povíme jen o té první, protože jsem se kapku rozjela, ale doufám, že přinesu pro vás zajímavé informace.)

Dodám ještě k mojí pleti, že ač je teď dost suchá, tak zároveň stále jsem majitelka rozšířených pórů, které okamžitě reagují, když se jim něco nelíbí. A to je další důvod k sepsání článků – ač je to výživné, tak póry to nezlobí.

Teď už k věci ….

foto: Rodial STEMCELL super-food cleancer odličovací krém - takhle krásně to přislo zabalené - miluju full servis ;) 

Rodial STEMCELL super-food cleancer odličovací krém - balení

Rodial STEMCELL super-food cleancer  -  odličovací krém

Rodial mám ještě ve variantě, která je označená jako odličovací čistič (divné slovo, že), takže bych řekla, že to je spíš odličovací krém (konzistence tomu odpovídá). Teď už se prodává verze, kde je označení, že se jedná o odličovací krém a masku.

Ale ono je to ve výsledku jedno, i tenhle čistící krém (v původní variantě) můžete nechat na pleti chvíli působit jako masku na dehydrovanou pleť. Pro suchou pleť je to neskutečně příjemné. Je to takový chladivý pocit úlevy, ale není to taková ta protivná chladivá mentolka, ale spíš jako když se spálíte a někdo milý vám pofouká „bebí“ ;)

Nedráždí mi pleť ani oči, i když třeba trochu při odličování ulpí na řasách, a oči otevřu, nic se neděje (proti odličovacímu mléku, které musím hned vypláchnout).

foto: Rodial STEMCELL super-food cleancer odličovací krém - konzistence

Konzistencí je to takový hutný a mastnější krém jemně narůžovělé barvy, ale rozhodně je lehčí než bezvodé balzámy na odličování.

Vůně je taková krémovo-ovocná, jemná, žádný protivný chemický cukříček. Spíš jen delikátní. Trochu mi to připomíná ovocný jogurt, ale jen lehce.

Odličuje opravdu dobře, i oční líčení, řasenku, linky, stíny s bází, zafixované obočí, silně pigmentované držící rtěnky, make-up, vše jde dolů.

foto: Rodial STEMCELL super-food cleancer odličovací krém - balení

Teď krátce k hadříkovému rituálu…. Správně máte nanést, chvilku můžete nechat působit, krouživými pohyby provést jemnou masáž, která zároveň pomůže rozpustit líčidla a následně to střete navlhčeným přiloženým mušelínovým hadříkem, kterým provedete současně i opravdu velmi jemný peeling.

foto: Rodial STEMCELL super-food cleancer odličovací krém - mušelínový hadřík z balení

Nějak jsem stále těm hadříkovým rituálům nepřišla úplně na chuť.

Tak dobře, přiznejme si to na rovinu zde v našem malém přátelském koutku, jsem asi líná na všechno to kolem, takže normálně spláchnu vodou, zbytek řasenky, který případně někdy nesmyju, tak setřu jedním navlhčeným vatovým tampónem, který pak putuje do koše. A hotovo.

Většinu odličovacích balzámů a krémů smývám pak ještě v dalším kroku nějakým mýdlem, nebo gelem, protože moje pleť většinou nesnese, že na ní zůstane jakýsi ten „mikrozbytek“ jakéhokoliv podobného produktu a póry okamžitě zahájí druhý den protestní akci. Ale tady často dám jen tonikum a jdu rovnou směr pelech. A v pohodě. Póry jsou v klidu.

Někdy ani nemažu poslední dobou na noc žádným dalším produktem a stačí to, ráno je pleť úplně spokojená.

Značka Rodial má několik řad, tenhle odličovací krém patří do řady Super-food alias „kmenové buňky“. Staví na moderních technologiích a získávání výtažků z kmenových buněk, které jak víme, tak jsou alfou a omegou regenerace organismu vůbec. V medicíně se podobné věci využívají hojně a já jsem jedině ráda.

foto: Rodial STEMCELL super-food cleancer odličovací krém - složení (INCI)

Jeho složení není čistě přírodní, ale nenajdete zde žádné vyloženě zlo. Jediný PEG – 100, který zde je, tak napomáhá vstřebávání, což mi většinou vyhovuje (s transportem do kůže bojuju). Výjimečně může dráždit, ale u sebe nepozoruju vůbec žádné negativní účinky.

S pozitivních věcí najdete zde kakaové máslo na předních místech, včelí vosk, šípkový olej, extrakt z granátového jablka.

První místo zaujímá voda a druhé patří Capric/Caprylic Triglyceride, což je řídký mastný olej, který je odolný vůči žluknutí, zjemňuje a vyhlazuje pokožku a funguje nejen jako změkčovadlo, ale i  rozpouštědlo a je schválený pro certifikovanou přírodní kosmetiku. Což mě těší, že i když Rodial není čistě přírodní, tak se i tak v INCI u každé složky snaží dát to nejlepší možné.

V první polovině najdete i glycerin. Je pak čistě na vás zda tuto látku vítáte, nebo ne. Já třeba u Mádara kosmetiky na ni reaguju negativně, zde mi nevadí… takže těžko asi přísně soudit… Rozhodnutí je na každé z nás, nebo spíš na naší pleti, protože ta především „určuje pravidla hry“.

Pro koho je vhodný? Pro suchou pleť, pro dehydratovanou pleť, pro pleť, která potřebuje regeneraci, která potřebuje posílit, pro pleť, která ztrácí jas, působí mdle a unaveně.

Co to dělá s mojí pletí? Pleť se přestala loupat, rychleji se hojí, vypadá spokojená, čistější, nepne, nepálí, nedrobí. Je hladší a hebčí.

foto: Rodial STEMCELL super-food cleancer odličovací krém - info kelímek, obsah

Poslední bod – balení. 200ml v kelímku, což vám vystačí na dlouho. Čím jsem starší, tím víc tuhle vlastnost produktu vítám, protože i mojí pleti svědčí víc jistá stabilita, než neustálé experimenty.

Možná může někomu vadit, že je balením kelímek, do kterého buď musí lžičkou, nebo hold umytými prsty. Osobně s tím psychický problém nemám. A balení se mi líbí, matný povrch a tlumená fialová působí velmi sofistikovaně, příjemně. Není to určitě obal roku, ale líbí se mi.

Pokud vás láká podobná věc, ale toužíte po tubě a hledáte jen odličovač pro suchou pleť, bez dalších benefitů, které Rodial přináší, tak můžete zkusit Missha Super Aqua Moisture Deep Cleansing Cream - zvlhčující hloubkově čistící krém na obličej, který je taky moc příjemný. Bílý hutný krém, který rozpustí během lehké masáže líčení, nedráždí a nevysušuje pleť a smývá se vodou. Voní jemně, jakoby krémově. Je ho v balení taky 200ml. Odlíčí taktéž velmi dobře, ale přece jen po Rodial se mi pleť lépe hojí (což je věc, kterou třeba tolik nepotřebujete.) A tak i Missha odličovací krém mohu v klidu doporučit.

 

Ještě přišlo pár dotazů na Rodial vs. Heřmánkové máslo The Body Shop.

Takže:

Balení jsou obě stejné – kelímek. Do obou se sahá. Rodial plastový, kvalitně zpracovaný, nepůsobí určitě jako low- end, TBS placatá plechovka, která se mi zdá roztomilá.

Konzistence – Rodial hutný krém, TBS tuhý hutný olej, který taje při nanášení.

Vůně – Rodial skutečně jemnější, krémovo-ovocná, delikátní. TBS – spíš výraznější, sladší vytuněná syntetická dalo by se říct, že květinová vůně, ale osobně ji miluju.

Obsah balení a jeho výdrž – Rodial 200ml vydrží opravdu dlouho, i když s ním nešetřím, v řádu měsíců. TBS – i když šetřím, spotřebuji ho rychleji, ubývá rychleji a navíc taky balení má jen 90ml.

Rychlost odlíčení – Rodial z principu jde delší cestu, pokud chcete využít všech benefitů, samotné odlíčení očí pozoruju o kočičí fousek delší, ale opravdu bavíme se tady o sekundách… TBS je velmi rychlé, velmi efektivní, zatím nejrychlejší odličovač tohoto druhu, co jsem měla.

Složení – ani jedno není přírodní, ale ani v jednom nenajdete vyloženě nějaké zlo, z kterého by bylo nutné se nějak hroutit či pohoršovat (jen v případě, že máte vy osobně reakci na tuto látku.) Ale lidstvo jako takové to nevyhubí (trochu vtípek, tak snad si rozumíme ;)

 

A jsme na konci, takže druhý produkt bude v druhém článku, protože zase je to slohová práce… Ale přišlo mi to všechno důležité a mám ráda, když jsou věci kompletní… A nebo jsem jen „velká kecka“? :D

Osobně zrovna projíždím už stránky Rodial a medituju, co si ještě koupím, dost mě lákají další věci z řady Super-food, ale i třeba dračí krev, nebo zkusím prozkoumat, co je to včelí jed… No, každopádně  ty názvy jsou super ;)

Láká vás Rodial? Zkoušely jste něco od nich? Nebo případně máte tip na nějaký super odličovač? Napište do komentářů, budu se těšit ;)

Za všechny milé komentáře předem děkuji, stále mi dělají velkou radost ;)

Vaše Iwi

PS: zkusím ještě dohledat fotky k TBS máslu a Missha odličovacímu krému a doplnit, ale věřím, že je buď znáte, nebo kamarádite s Googlem a než je já najdu , tak to máte vygoogleno 100x ;) 

Komentáře

To je pěkné! Zrovna v noci jsem na jejich nabídku koukala :-). Krém jsem měla, taky z Jahody, stejně krásně zabalen, vydržel mi snad 3/4 roku a používala jsem moc ráda jako masku. Je opravdu takový konejšivý, pleť mám smíšenou. Jo a já z něj citila jen jemnou krémovou růži, fakt! Mnou obletovaný Akamuti už je konečně v prodeji, tak já teď k oblíbenému RENu v kombinaci s olejem přidám ten jejich čistič!

Díky za koment ;) 

Tak to je super, že i smíšené pleti byl příjemný a sedl. A s těmi vůněmi, no, já nejsem zrovna žádný cvičený "parfumérský" nos :D , takže si to jen vždy k něčemu připodobním, co se mi zdá blízké :))

Akamuti balzám jsem měla, byl moc fajn, ale pro mě byl asi ten Rodial vhodnější, navíc Akamuti zmizelo vcelku rychle, ale zase mělo fakt pěkné složení, navíc překrásná vůně, moc příjemná konzistence, takže ve výsledku mu nemám co vytknout, nákupu jsem určitě nelitovala. Takže doufám, že budeš taky spokojená, určitě se pak na netu poděl o dojmy, budu se těšit ;) 

Po REN jinak taky dost toužím (zejména plánuju na teplejší část roku jejich čistič, který je super na póry), ale "bohužel mám jen jeden obličej", tak snad se letos na něj dostane, chtěla jsem REN  prozkoumat teď v AT, protože REN prodává běžně Muller (síť obchodů), ale nějak jsem neměla štěstí... takže zatím nic. 

To je zase vecicka, ta kosmetika je na zkouseni snad nekonecna, porad neco noveho:)) Diky za tip