Top kosmetika 2014 – nejlepší noční balzám

DELAROM aktivní čistící balzám noční s ylang-ylang

Malá technická: zakoupeno v kamenné parfumerii v ČR, která je partnerským obchodem značky Delarom

Delarom je poměrně mladá značka (založeno 2008), která je směsí přírodní kosmetiky, aromaterapie a moderních poznatků. Benetovi, kteří stáli na počátku zrodu značky Delarom mají za sebou 30let praxe u firem Darphin a Decleor. Delarom bych osobně zařadila do stejné kategorie. To jen tak pro představu, co vás čeká. Zkrátka moderní, luxusní, voňavá příroda v roztomilém balení.

Koho zajímá bližší info, klikne si přímo na stránky www.delarom.cz.

Oficiální foto, použito s laskavým svolením českého zastoupení pro firmu Delarom

Značka pořádá jednou za čas akce pod názvem Dny s Delarom, kdy a kde se konají je uvedeno na stránkách FB ZDE nebo se info objeví i na webu ZDE. Tyhle akce doporučuju, máte možnost si v klidu vyzkoušet různé produkty, poradkyně vám přímo doporučí, co by bylo pro vaši pleť vhodné, je to příjemné, relaxační, poležíte si na pohodlném lehátku a necháte se chvíli rozmazlovat jemnými prstíky odborníka, luxusními produkty a samozřejmě krásnými vůněmi. Nikdo nikomu nic nenutí, jde spíš o seznámení se značkou, která je na trhu přece jen zatím méně známá.

K případnému nákupu dostanete dárečky a taky 10% slevu na zakoupené produkty. Na tyhle akce chodím osobně moc ráda, vždycky si nakonec něco vyberu a zatím jsem byla s plnými produkty i se vzorky moc spokojená. Líbí se mi, že člověk odchází odpočatý, s ošetřenou pletí a přitom to není časově náročné.

 

Ale teď už k samotnému balzámu

Roztomilý kelímek z hnědého skla s obsahem 30ml v sobě ukrývá hutný, až skoro pevný balzám určený pro smíšenou pleť. Zapomeňte na polotekuté olejovité balzámy, toto je tuhá až voskovitá hmota, kterou ale snadno nabere špachtličkou, lehce zahřejete v dlaních a vtisknete postupně do pleti. Stačí ho opravdu málo, je to klasický bezvodý balzám, tedy pěkně koncentrovaná záležitost. Já osobně neumím s produkty prostě šetřit a i tak mi vydržel několik měsíců. Do pleti se krásně přes noc vstřebá. Tady mu není co vytknout.

Jedna věc – víte, že já kapku bojuju s těmi přírodními vůněmi. A tady vás čeká tedy opravdu příroda v té prapůvodní formě, řekla bych -  žádné líbivé chemické vůně, ale velmi zemité tóny a kdybych měla být upřímná, tak prostě cítím z toho nejvíc jakoby celer. Je to taková opravdu výrazná zemitá přírodní vůně. Na tuhle vůni narazíte i u jiných přírodních značek. Já osobně s ní trochu bojovala, ale dá se na ni zvyknout a nakonec působí i takovým uklidňujícím dojmem. Věřím, že vy ostatní – znalci přírodní kosmetiky s tím nebudete mít sebemenší problém nejspíš.

Balzám jsem si koupila na podzim 2014, kdy jsem měla kůži na obličeji zcela vyčerpanou po divokém létě a mých kožních problémech, které jsem vyřešila až dost drastickým přístupem. V důsledku oslabení imunitního systému jsem chytla navíc od naší králičí slečny na levou tvář mykózu, kterou jsem samozřejmě léčila pod dohledem lékaře chemickou mastí, ale i tak jsem potřebovala něco, co mi pleť průběžně vydezinfikuje, podpoří její imunitu, urychlí hojení, vyčistí a hlavně dostane zpět do rovnováhy.

Takže donesla jsem natěšeně balzám domů….a.....

První ráno jsem nepozorovala ale po použití nic, celý týden proběhl beze změny. Trochu jsem meditovala nad tím, jestli jsem si ten nákup neměla líp rozmyslet. Vy co ale používáte přírodní kosmetiku, tak víte, že nástup účinků zrovna u přírodních věcí není většinou okamžitý, ale za to je pak silnější, jde víc do podstaty problému, není to jen takové efektové divadlo a výsledky jsou trvalejší. Přesně takhle mi zafungoval i tento balzám.

Moje póry byly čisté, pleť vyživená, pozůstatky po mykóze se hojily rychleji, zmizela i drobná krupička, kterou byla taky pozůstatek špatného léta. Postupně se pleť hezky optimalizovala. Balzám se ukázal skvělým řešením na zdánlivě odlišné problémy, kterými je čistota pleti (póry, pupínky) a výživu, revitalizaci, hydrataci – fleky po mykóze, suchá místa, drobné linky v důsledku dehydratace, vše postupně zmizelo.

Ještě jedna skvělá věc – já běžně nemůžu moc v teplých dnech používat na pleť nějaké hutné věci, těžké oleje, nebo výživné balzámy, dokonce ani při odličování to není v tu dobu ideální. S tímhle balzámem jsem ale neměla problém a dovedu si ho v klidu představit, že bych ho používala jako noční péči i v létě, protože mi póry neucpává, ale čistí. Za mě - opravdu povedený produkt.

Co vy a Delarom? Znáte, zkoušely jste? Případně co vy a noční balzámy?