S Karlem ve sprše aneb Antistres sprchový gel s vřídelní solí a levandulí (Carlsbad) od Manufaktura

Malá technická na úvod: zakoupeno v obchodě Manufaktura, cena 135Kč

Jsem skoro na dně… Na dně s Karlem, jak mu důvěrně říkám … Naše společné intimní chvilky ve večerní sprše končí. Takže je na čase vám něco napsat o našich společných setkáních.

Oficial foto, použito s laskavým svolením firmy Český národní podnik s.r.o. MANUFAKTURA 

Jestli milujete levanduli (a máte občas stres), tak tohle je pro vás to pravé, co potřebujete. Zapomeňte na všechny ty chemické pokusy s nepovedeným výsledkem, zapomeňte na převoněné levandulové záležitosti, které spíš připomínají rozteklý pendrek než skutečnou levanduli.

Karel, je o něčem jiném -  o krásné, přirozené vůni, která je silná tak akorát, aby vám provoněla hezky koupelnu a zklidnila třeba i lehce pocuchané nervy po náročném dnu plném stresu. Zavřu oči a mám pocit, že jsem někde v lázních…. Snad v Provence ve Francii? Levandule, to je přece Francie, ne? Ale tady vás čeká ve složení daleko víc. Skvělá vřídelní sůl z našich českých top lázní Karlovy Vary, která pečuje o vaši pokožku. Taky se můžete těšit na obilné klíčky a zvláčňující olivový olej a třeba i zklidňující panthenol. Vše do kupy vytváří dokonalý mix.

Další skvělá věc na Karlovi je konzistence. Čeká vás průhledný gel s krásnou fialovou barvičkou, který je hustý tak akorát. Opravdu jsem dlouho nepotkala něco, co by se tak dobře dávkovalo. Nemusíte se bát, že vám vyteče na jedno překlopení půl lahvičky nebo, že od poloviny lahve budete muset s balením různě šermovat, abyste vytřepali z obalu zbytky. Já osobně nemám ve sprše ráda komplikace tohoto druhu a občas si u některých jiných produktů fakt říkám: „Kde udělali soudruzi z NDR chybu?“ S Karlem se ale nemusíte bát, do poslední kapku to s ním bude pohodové. A pění taky tak akorát, takže vás umyje opravdu hezky.

Asi většina z vás, co sleduje moje FB stránky a nebo čte tento blog, ví, že mám velmi specifickou, citlivou kůži, která v důsledku dlouholetého poškození rozhodně nesnese jen tak něco. Reaguje občas přehnaně jak na chemické složky, tak na přírodní složky, které jsou ve vysoké koncentraci, protože ty mohou být stejně agresivní jako složky chemické. Dneska doslova na vlastní kůži vím, že namíchat ten správný poměr není rozhodně žádná banalita. S tímhle gelem jsem ale neměla sebemenší problém, žádná u mě tak obvyklá reakce na agresivní složky neproběhla. Naopak byl mi na kůži velice příjemný, po sprše jsem se nemusela nutně hned mazat a stačilo mi klidně i jen lehčí namazání, žádné takové, že spotřebujete půl kelímku hutného tělového másla a stejně jste jako sušenka. Věřím, že pro normální kůži je Karel opravdu komfortní.  

K balení bych řekla, že je opravdu povedené, krásné, elegantní, na úrovni a vydrží vám zdobit koupelnu po celou dobu, co ho budete používat včetně té krásné mašličky, což je důležité, protože já nemám ráda, když to vypadá hezky jen v obchodě, ale pak se x týdnů dívám jen na „pozůstatky té krásy“. Balení je plastové, takže praktické a velké plus za dávkovač, který se vyklápí. Stejný druh dávkovacího víčka má i můj oblíbený mandlový sprchový olej od Loccitane. Je to skvělý systém nejen na dávkování, ale i na cestování.

Za krásných 135Kč dostanete 300ml velmi slušného produktu v krásném balení.  A zakoupit ho můžete buď v prodejní síti obchodů MANUFAKTURA, nebo klidně na v e-shopu na netu: ZDE.

Osobně je mi sympatické, že Manufaktura je 100% česká firma, využívá především tradiční české ingredience, jako třeba zmíněná vřídelní sůl z Karlových Varů, nebo moravské víno či české pivo, snaží se nabízet kosmetiku šetrnou s kvalitními přírodními složkami a najdete zde řady, které jsou zcela bez sulfátů, parabenů, minerálních olejů a jiných ropných složek. Určitě vás potěší, že netestují na zvířatech a byli první, kdo se v ČR stal držitelem certifikátu Human Cosmetics Standard. Heslem firmy jsou domácí lázně, u zmíněného sprchového gelu se to podařilo naprosto dokonale.

Malý tip na závěr, vůbec bych se nebála tento sprchový gel dát jako dárek ať ženě, či muži. Pan M. si ho totiž taky velmi oblíbil a u jedné z holek ze SOFASTARS na blogu jsem četla, že Karla má rád i její malý syn. Takže jak je vidět, Karel zapadne skvělé do každé rodiny.

Co vy a Manufaktura? Zkoušeli jste tento sprchový gel?