Top kosmetika 2014 - Denní a noční sérum – Chanel La Jour a La Nuit

Malá technická: zakoupeno v Marionnaud ČR 

Tak tohle nejsou tedy klasická séra. Je to něco jako spodní prádlo pro pleť, klidně na to můžete ještě vrstvit vaše běžně užívané sérum, krém, MU, co budete chtít (vyzkoušeno). Nedrolí se, nezlobí, neucpává mi póry. Kapku se stydím, protože jsem recenzi Monice z blogu www.monicainessence.com slíbila už tak dávno….

Teď jen dodám, že tohle je o kyselinách, které já nemusím, s kterými se učím zacházet a žít, moje pleť z nich není nijak prvoplánovitě štěstím na větvi a přece Chanel trio to dokázalo, že jsem nakonec ocenila jejich účinek.

Uvedené séra jsou ale dvě, chybí weekend, který patří do této řady. Tím jsem byla bohatě zásobená ve vzorcích od vizážistů Chanel, a jelikož se užívá jen o víkendu, tak bych plné balení měla asi až do důchodu.

TIP: Séra se dají koupit v 30ml samostatně, nebo po 10ml každé jako sada tří lahviček, což je cenově méně náročné.

Obecně tyhle séra léčí hlavně neduhy na tváři, kdo bojuje s akné a podobnými záležitostmi, ví, že kyselinky umí zázraky. Nástup účinků jsem viděla rychle, projev po prvním použití a za týden se odehrál skok. Ale doporučuji - žádejte nejprve vzorky! I já to tak udělala, až po celém měsíci užívání ze vzorků jsem si došla pro plné balení. Kyseliny umí totiž i dráždit a někomu vážně nesednou. A na rovninu říkám - na opravdu čisté a hezké, mladé pleti to asi žádný raketový výsledek nepředvede.

 

K produktům samotným…

Balení krásné, jednoduché, všechno perfektně sedí. Pumpička dávkuje opravdu přiměřeně, jen je trochu škoda, že do balení nevidíte, takže není zcela jasné, kolik toho zbývá.

Taky mě trápí otázka, kolik toho zůstane nakonec uvnitř, až pumpička nic nevytlačí? Do téhle lahvičky se asi jen tak nedostanu. Asi požádám pana M., aby mi lahvičky rozebral, zda je uvnitř stejný vakuový mechanismus jako má třeba můj oblíbený krém od La Prairie Marine. Díky tomuto mechanismu vevnitř totiž nezůstane ani kapka nevyužitého produktu (a „mé lakomé já“ může klidně spát ;)

 

 

K jednotlivým sérům:

La Jour de Chanel – denní – 1x denně ráno na očištěnou pleť

Obsahuje hlavně kyselinu salicylovou, která funguje jako rostlinný hormon a pomáhá olupovat suchou a odumřelou kůži a probouzí tak její jas, podporuje obnovu kůže (=růst epitelu kůže), KS se běžně užívá k léčbě akné. Pozoruju, že mi i stahuje póry a pleť vyhladí. Textura je velmi lehká, poloprůhledný gel, vůně taková květinovo-svěží. Spíš svěží. Nic vyloženě sladkého, ale ve složení je jasmín (jeho výhonky), který se snaží spolu s KS pečovat o blaho vaší pleti vůči každodennímu stresu a znečištěnému prostředí. Po nanesení ale u tohoto séra už následně vůni necítím.

Já osobně jsem tohle sérum naplno ocenila až ve chvíli, kdy jsem v létě bojovala se splašenou pletí a ucpanými póry.

Musím ale podotknout, že mě ve dnech, kdy jsem měla obličej opravdu „poničený“, tak mě kapku štípalo. Sice to přešlo během chviličky a štípání rozhodně nebylo pravidlem, ale tak pro úplnost.

Každopádně toto sérum mi pomohlo ukončit ucpávání pórů (v kombinaci s další péčí), póry stáhlo a urychlilo hojení toho děsu, co jsem měla na tváři.

 

 

 

La Nuit – noční 1x denně večer na očištěnou pleť

Tady vás čeká hutnější textura - bílý krém se silnější orientální vůní. Je výraznější a na pleti se déle drží, ale vytváří mi pocit relaxace jako někde v Arabských lázních. Moc se mi líbí, ale vzhledem k intenzitě, dobře si ověřte, že i vám to bude vonět.

Ve složení najdete kadidlo (které mi běžně moc nevoní, ale tady mi nevadí). Součástí kadidla je samozřejmě nějaká ta kyselinka – v tomhle případě boswellová, která se vyznačuje silným protizánětlivým účinkem (v arabském lidovém léčitelství se kadidlo užívá jako hojivý lék nejen na záněty kůže, ale i na klouby atd. a konvenční medicína západu tenhle poznatek převzala.)

A k tomu tady máme ještě kyselinu hyaluronovou, která váže vodu, brání prostupování virů a bakterií k buňce, brání ukládání kolagenu a tím podporuje hojení a brání zjizvení tkáně. (U silného akné tak důležitá věc se mi zdá – jizvy jsou po letech často jedinou připomínkou problémů s akné.) A byl popsán i analgetický účinek, což je taky dobrá věc – protože zvlášť při tvorba toho hlubšího cystického akné si majitelka pleti vytrpí bolesti poměrně dost. Noc se tedy nese v duchu celkové regenerace a intenzivní léčby případných problémů.

Mě osobně tento produkt nadchnul nejvíc. Vůní, texturou a ráno „novou“ tváří v zrcadle. Pleť působila hydratovaná. Byla vyhlazená, ráno jsem pozorovala, že přes noc se katastrofa na tváři zhojila o poznání víc. Musím říct, že nevím, zda je to relaxační vůní, nebo i tím, že mi to „umrtvilo bolavý obličej“, ale ráno jsem byla opravdu odpočinutá, skutečně dostatečně vyspaná.

Tenhle Chanel můžete použít pod svůj oblíbený noční krém, ale já ho občas použiju jen tak samotný a taky mi dělá dobrou službu.

 

 

La Weekend – 1x týdne  - ráno i večer na očištěnou pleť

Krémová textura, která je ale lehčí než La Nuit. Růžová voda dává příjemnou vůni. Uvnitř čeká na svoji příležitost kyselina glykolová, která vám 1x týdně předvede opravdu pořádnou práci. KG se běžně užívá do chemických peelingů a v estetické medicíně vůbec.

KG má skvělou schopnost proniknout do kůže a zapracuje pořádně na celkovém vzhledu – léčí jizvy po akné (působí na strukturu pleti), omezuje vrásky, působí na hyper pigmentaci, takže skvěle vymaže z tváře postupně pigmentové skvrny a barevné nerovnosti. Běžně se užívá k léčbě i dalších kožních nemocí.

Přirovnala bych to k takové „generálce pleti“ 1x týdně. Kdy to vezmete pěkně od podlahy a Chanel prošmejdí každý kousek pleti a napraví případné problémy.

I když Chanel samozřejmě nepatří k čistě přírodní kosmetice, tak i tato firma se nyní obrací spíš tímto směrem. V produktech tak dostanete kromě kyselin i různé výtažky z přírodních složek té nejvyšší kvality, produkty jsou výsledkem inspirace tradiční přírodní léčbou v kombinaci s moderními poznatky.  

Jako je obecný trend, tak i Chanel upouští od zbytečného přetěžování pleti nadměrnou „chemií“ (a proto v krémech nemá už často SPF – ten naopak najdete samotný a nebo v make-up.)

Závěrem – jsem ráda, že jsem si produkty pořídila, posloužily mi dobře, ale jak jsem psala – nejdříve zkusit, potom až kupovat, protože za zkřížená céčka si zkrátka vždy připlatíme a nemá smysl tady o tom víc meditovat. 

Co vy a séra, či Chanel obecně? Znáte, máte, nebo láká vás?

Klidně pište, povídejte .... ;)