Manufaktura Meruňkový sprchový a koupelový olej

Malá technická: Loccitane zakoupeno opakovaně v prodejnách a na e-shopu Loccitane, Nuxe do sprchy zakoupeno na e-shopu Kosmetika z Francie.cz, Manufaktura Meruňkový olej do sprchy zakoupeno v prodejně Manufaktura

Foto: zleva Loccitane sladká Mandle, Manufaktura Meruňka, Nuxe

Takže pokračování o sprchových olejích. O mém letitém oblíbenci Loccitane sprchový olej Sladká Mandle a jeho plusech, ale i mínusech jste si mohly přečíst ZDE. A dneska si dáme novinky pro léto 2015, tedy konkrétně Manufkaturu. Naštěstí sprchové oleje můžeme v klidu používat celý rok, takže se nenecháme datem v kalendáři nijak limitovat či stresovat ;)

Vůni meruňky naprosto miluju a řada od české Manufaktury se v tomhle směru fakt povedla, takže nakonec mám peelingové mýdlo, krém na ruce, měla jsem opakovaně sprchový gel (psala jsem o něm více krát, např. ZDE), mám i skvělou toaletní vodu (psala jsem o ní např. v seriálu o vůních 2015, odkaz na článek ZDE ).

Výsledek „rovnice“ byl tedy předem jasný…. Olej + meruňky = nákup.

Malá vsuvka - že miluju meruňku & oleje ve všech podobách jste si mohly přečíst už i v článku o odličování Meruňkovým olejem od české značky TOPVET, který je moc fajn, odkaz na článek ZDE.

Foto:  Manufaktura Meruňka sprchový a koupelový olej

Ale teď už se jdeme sprchovat! Nebo klidně koupat, protože Manufakturu olej můžete použít buď do vany a udělat si pečující lázeň, nebo v klasické sprše.

Co se mi líbí, tak je olejovitá konzistence. Což je zásadní rozdíl proti NUXE, o němž si povíme později.

Já u sprchových olejů preferuju skutečně olejovitou konzistenci, jelikož když chci jen voňavý sprcháč/gel, tak si koupím Dermacol v akci za tři pětky a nemusím kvůli tomu nechat v obchodě cca 7x tolik, že? Nejde totiž jen o konzistenci, ale tak nějak i ty další benefity pro kůži samotnou....

Konzistencí se blíží Manufaktura k mému oblíbenci Loccitane, možná je „Mandlový Frantík“ kapku hustější, ale asi tak jen o fousek, to už možná hledám blechy. Na druhou stranu „Mandle“ stojí taky o dost víc.

Foto: Loccitane sprchový olej sladká Mandle - vzorek konzistence (lehce zabarvený olej)

Druhá věc, co je fajn (a tady může dojít k různým pohledům na věc), tak olej pění. Stejně jako pění zmíněný Loccitane. Je jasné, že v tom nejsou žádné „čáry máry“, ale za pěnu vděčíme sulfátům, které najdete v ingrediencích.

Zase nepění to tolik jako běžné sprcháče, žádný extrém, ale umyje to dobře. Díky vysokému podílu olejů mi to pokožku nevysušuje. Nepozoruju žádné praskání, ke kterému je moje „vymýšlavá kožka“ dost náchylná a ani se nemusím důsledně každý den mazat – což je úleva, neb mazaní mě moc nebaví.

Ve složení potkáte oleje z meruňkových a mandlových jader, taky ze slunečnicových semínek, vytuněné je to ještě tradičně panthenolem a vitamínem E. Do kupy pečující, rozjasňující, regenerující koktejl pro vaši kůži.

Foto: zleva Manufaktura Meruňka a Nuxe - srovnání konzistence tekuté olejovité Manufaktury a hutného "gelu" se třpytkami Nuxe

Třetí věc je vůně – což je asi nejčastější důvod k nákupu u většiny lidí. Voní to samozřejmě po Meruňkách, ale vůně je slabší než u sprcháče, kde je opravdu hodně silná (ale já ji miluju). Zatím co sprchový gel bych popsala spíš jako jiskřivou vůni, svěží vůni, tak u oleje je to taková mazlivá, kulatá záležitost – cítím tam meruňky, ale v kombinaci s ořechovými jádry – nejspíš mandle, které ale nejsou ani nahořklé, ani tak sladké jako u Loccitane, jen zkrátka takové to „oříškové něco“.  

Poslední bod je balení. Osobně mi vyhovuje, neb je praktické a to ve sprše cení -  lehký plast, dobře se drží, dobře dávkuje, vidíte, kolik ho zbývá. Skladný, lehce přenosný s tradiční roztomilou etiketou a mašličkou kolem hrdla.

Myslím, že to může být i moc pěkný dárek, když chcete udělat někomu radost, je to takový ten „vyšší level“, kdy nechcete jen dávat „běžný sprcháč“. Díky jemnější a méně sladké vůni než má sprchový gel z té řady, je to takové víc unisex, takže bych to klidně koupila i chlapovi, nebo další využití je pro večerní společné koupání pří svíčkách s „drahou polovičkou“, aneb zahrát si v těch našich českých vanách na sardinky a podpořit tak zase jednou pořádně partnerskou blízkost společně strávenou chvilkou macerováním v oleji ;) Odměnou vám bude dobrý pocit na duši i na pokožce ;)

Tak a příště si dáme ještě ten NUXE detailně ;)

Co vy a sprchové oleje?

Vaše Iwi

PS: Děkuji za všechny milé komentáře, vždycky mI udělají radost ;)