Sprchový olej Loccitane s vůní sladké mandle

Malá technická: Loccitane zakoupeno opakovaně v prodejnách a na e-shopu Loccitane, Nuxe do sprchy zakoupeno na e-shopu Kosmetika z Francie.cz, Manufaktura Meruňkový olej do sprchy zakoupeno v prodejně Manufaktura

Foto: Loccitane Mandlový olej zleva, Meruňkový olej Manufaktura, Nuxe sprchový olej

Dneska si dáme dlouholetého favorita od Loccitane a na další zmíněné – Meruňkový Manufaktura a Nuxe dojde v dalším článku ;)

Mandlový olej od Loccitane je můj oblíbenec už spoustu let, jedna z mála věcí, kterou moje pleť začala po letech akceptovat. U mě olej není jen letní záležitost, ale hodně ho používám ráda i v zimě, protože je s ním kůže vyživená. Navíc nemusíte tolik mazat a je rozhodně praktičtější než mléko do sprchy.

Co se složení týče - na první místě najdete překvapivě nikoliv mandlový, ale hroznový olej, přesněji olej s hroznových jader. Tento olej má dobré hydratační a výživové účinky a se snadno vstřebává do kůže, což výsledek působení ještě zlepšuje a vlhkost uzamyká v kůži. Díky vysokému obsahu antioxidantů bojuje proti volným radikálům. Tonizuje, regeneruje, má protizánětlivé účinky. A má taky zpevňující účinky. Pro moji kůži značka ideál.

Ve složení najdete ale i tipa-laureth sulfate, díky kterému olej nakonec pěkní, takže se s ním překvapivě dobře umyjete, ale přesto kůži nevysuší, což přičítám vysokému podílu olejů. Já se sulfáty bojuju vcelku dost, ale zde nemám komplikace.

Ke složení dodávám, není to čistá příroda, pouze velký podíl přírodních složek, ale najdete tu i chemické složky, které přispívají nakonec k uživatelskému pohodlí – jak už jsem zmínila třeba tu pěnivost, která není ale nijak extrémní.

Foto: Loccitane Mandlový olej 

Konzistence je průhledná, zbarvená do světlé zlatohnědé barvy a je opravdu spíš jako olej, než jako sprchový gel, tedy je víc tekutý, přesto hustý.

Balení se mi osobně líbí, ale je to takový specifický styl, který mnozí buď snesou, nebo naopak ne. Je fajn, že můžete dokupovat ekonomické sáčky k doplnění. Já přelívám postupně 500 ml do lahvičky 250 ml, která má praktický uzávěr – v koupelně, na cestách, všude s balením spokojenost ;)

Foto: Loccitane Mandlový olej - náhradní balení 500 ml  

Vůně je sladká, je tam cítit mandle, ale spíš takové oslazené bez jejich typické nahořklosti. Je to vůně hodně silná, která se drží i na kůži nějaký čas a ve své podstatě je i možná pro někoho těžká. Spadá přesně do té kategorie různých voňavých sladkých olejíčků typu Nuxe, nebo vlasový Kerastase, které já třeba můžu, ale já snesu i kokos a jiné sladké vůně. Na druhou stranu vím, že ne každému tyhle věci sednou. Takže ideálně zkusit očichat tester v prodejně Loccitane.

Ještě jedna taková, jak by řekl Cimrman… zlý, zlý…nepěkná věc….o Loccitane. Je to firma, která má skvěle propracovaný marketing do nejmenšího detailu. Myslím, že ve světovém měřítku v kosmetickém průmyslu se v tomhle může klidně řadit opravdu mezi špičku. Za všechen ten „pěkný příběh“ si samozřejmě připlatíte. Osobně mám některé výrobky od Loccitane ráda a kupuju je roky, protože mi fakt sedí, na druhou stranu některé výrobky si ten divoký hype zase ani nezaslouží a i ta cena je tvořená často víc tím pohádkovým příběhem, než skutečně zázračnými účinky.

 

Foto: Loccitane Mandlový olej - konzistence (vlevo)

Vážně asi nikdy nepochopím, proč z celého sortimentu všichni touží zrovna po krémech na ruce… Z krémů na ruce myslím, že stojí za zmínku ten z řady Bambucké máslo a jinak zbytek jsou sice fajn, příjemné, voňavé, ale extrémní zázrak co se hojivosti týče, tak to fakt ne. Řekla bych, že na zimu jsou i dost lehké.

No, a když jsem u té hry na pravdu, tak ještě jedna věc – i u Loccitane se začalo šetřit, dříve jste měly k narozkám slevu 50% na jakýkoliv produkt, což bylo tuším loni zrušeno. Ráda jsem využívala i e-shop a jejich akce, navíc pěkná pevná papírová krabička zdarma – neber to, že? Ale krabičky jsou teď menší. A občas mi teď dojdou věci i v promáčknuté krabici, zabalené tedy v novém menším balení (a já jsem nastavená pořád při nákupu na naplnění té větší-původní), takže zbytek produktů je jen tak přilepený fólií, přestože dávám „zabalit jako dárek“ a i vzorečků a dárečků k nákupu ubylo…. No, ale ceny si stále drží. Takže tak.

A poslední věc – žel bohu, ty z vás, které odebíraly např. nějaké ty české beauty boxy, tak si asi všimly, že někdy firmy místo, aby daly slušný vzorek nějakého své produktové hvězdy a zákazníka nalákaly ve smyslu, že „bez toho už nemůžeš žít“, tak některé radši ušetřily a daly malé (skoro prázdné) vzorky a nebo staré vzorky (nemyslím tím vyloženě prošlé), ale taková ta dávná limitka, ukončená výroba apd.… A to je případ Loccitane a nejen v těch boxech, jedinou poslední světlou výjimkou bylo Verbena mýdlo na jaře k časopisu, které můžu zhodnotit jako krok lepším směrem.

Ale i tak, jestli chcete poznat skutečnou kvalitu výrobků, radím koupit radši normální produkt, po té co vyzkoušíte třeba tester v obchodě. Samotné se mi stalo, že jsem si řekla občas u podobných PR dárků u časopisů apd., že to snad i ta Balea je lepší…a kdybych tu značku neznala roky, tak rozhodně nic už nekoupím.

Takže v důsledku toho všeho se mi občas stýská po „mém starém milovaném Loccitane“ , ale i tak jsem některým výrobkům stále věrná. A stále se mi líbí jejich novinky a taky akce, kdy se nakonec dá i vcelku dobře přes e-shop nakoupit. Případně pokud máte blízko prodejnu, tak i tam. No, snad mi rozumíte, co "tím chtěl básník říct".... ;)

Co se oleje týče, tak vůní, konzistencí, mycími vlastnostmi a péčí o kůži, včetně balení a možnosti ekonomického nákupu, je pro mě stále TOP a je to vlastně takový výchozí bod při srovnávání s dalšími oleji ;)

Co vy a Loccitane? Případně oleje do sprchy?

Děkuji za všechny milé komentáře, vždycky mě potěší ;)

Vaše Iwi