Letní líčení s YSL - druhá část - Rouge Volupté Nude Beige č. 1 a Full metal oční stíny č. 4 Onde Sable

Malá technická: YSL make-up zakoupen Douglas ČR, YSL barevný balzám na rty Rouge Volupté zakoupen v Marionnaud ČR, YSL concealer  Touche Éclat alias zlaté pero zakoupeno opakovaně Douglas ČR a další parfumérie, e-shop krasa.cz. , YSL tekuté oční stíny  full metal shadow zakoupené v Douglas ČR.

Foto: YSL Full Metal shadow odstín č. 4 Onde Sable , YSL Le Teint Touche Éclat make-up odstín č. B30, YSL barevný balzám na rty Rouge Volupté odstín č. 1 Nude Beige 

Pokud jste nestihly povídání o make-upu, tak článek najdete ZDE a dneska si dáme oční stíny a barevný balzám na rty.

S YSL je to takové zvláštní. Myslím, že jejich proslulý concealer Touche Éclat alias zlaté pero jsem si zamilovala hned – ale je to už pár let, takže možná si to jen maluju na růžovo. Každopádně se zbytkem je ten vztah složitější.

Foto: YSL Full Metal shadow odstín č. 4 Onde Sable , YSL Le Teint Touche Éclat make-up odstín č. B30, YSL barevný balzám na rty Rouge Volupté odstín č. 1 Nude Beige 

Foto: YSL Full Metal shadow odstín č. 4 Onde Sable  

Takže první oční stíny - full metal shadow č. 4 Onde Sable

Koupila jsem začátkem července. Nákup byl vcelku i chaotický, jak už to tak bývá - člověk míní, velký Bůžek nákupů mění. Neutrácela jsem v Sephoře, protože mě Brněnská obsluha „poučila“ a následně dost otrávila, nekoupila jsem v Douglas ani nic z letní limitky Chanel, pro kterou jsem šla ani z dalších plánovaných věcí, protože u všeho chyběly ceny (nesnáším to!) a z ověřování na kase jsem byla otrávená já i obsluha, ani jsem nekoupila Kiss&Blush č. 9, kterou mám na seznamu už dlouho, dokonce ani tyto Full metal č.3, odstín Taupe Drop, o kterém jsem uvažovala i díky Mile (odkaz na její blog ZDE – zmínek o těchto stínech tak vyhledáte v případě zájmu více), ale vyhrál u mě nakonec právě tenhle miláček – světlý třpytivý stín, který se mění, ale stále vše zůstává hodně světlé, takže vám krásně projasní oko.

Foto: YSL Full Metal shadow odstín č. 4 Onde Sable  - swatch

Musím říct, že mám radši klasické práškové stíny, asi to nemá žádný logický základ, ale jsou mi bližší. Když jsem si YSL stín nanášela poprvé na oko, tak to i studilo - nezvyk. Zase ochlazení, když za oknem mám 50 stupňů na teploměru, není úplně zlá věc.

Jakmile zaschnou, což je během chviličky, drží vcelku dobře, nedrolí se, neslévají a to je většinou dávám bez báze, ale nemám mastná víčka. Ale jako žádný zázrak nečekejte. Spíš to bude chtít možná ale bázi pro celodenní výdrž. Dají bez báze v dobrém stavu tak 6 hodin v tomto horku… Pak se začínají vytrácet. U tohoto světlého stínu to ani není nějak obtěžující.

Foto: YSL Full Metal shadow odstín č. 4 Onde Sable a Chanel Illusion D’Ombre v odstínu č. 90 Convoitise

Co se ještě výdrže týče, souhlasím s Milou, že 16 hodin na oku, jak hlásá výrobce, je v tomto případě sci-fi.

Jinak k nanášení - mají houbičkový aplikátor a případně si pomůžu prstem. Na očích vytvoří jen spíš takový „závoj“, není to plné krytí a ani intenzita.

Trochu mi to připomíná Chanel Illusion D’Ombre, které mám v odstínu č. 90 Convoitise, což je taková studená zlatá. A když tyhle dva srovnám, tak zatímco Chanel je opravdu studená zlatá a poskytne jen takový lehký sofistikovaný třpyt, tak YSL se snaží trochu víc a pod třpytem, který je tomu Chanelovskému v mnohém podobný (studený a sofistikovaný), tak právě u YSL najdete plnější krytí, nebo přesněji je na oku celistvější. Barva se mění od studeného zlatého třpytu po neutrální hnědou až s nádechem do lehce růžových tónů, ale stále to zůstává vše pěkně světlé a sofistikované, což je u třpytivých věcí pro mě zásadní. (A klidně to sem napíšu ještě 5x :D 

Foto: YSL Full Metal shadow odstín č. 4 Onde Sable a Chanel Illusion D’Ombre v odstínu č. 90 Convoitise - swatches (tyhle "efektové" stíny se fotí dost blbě, případně vás odkážu na testery v obchodech ;)

Občas doplním tenkou černou linkou, aktuálně od Benefitu a jdu. (Jasně, ještě přidám řasenku – teď vede u mě nejvíc Benefit, s mými na koncích až skoro bílými řasami bych vypadala asi fakt divně).

Kolem a kolem, když to shrnu, tak pigmentace lepší průměr, výdrž taky – s bází to ale je dobré, dá bez problémů celý den (ale zase pozor – nemám mastné víčka), plná cena je vcelku vysoká cca 760Kč v ČR. Ale i tak je mám ráda, pro tu rychlou aplikaci, odlišnou texturu, třpytivý efekt na oku, zajímavou barvu, pro to kouzlo, kterým rozzáří oči, i pro tu barevnou proměnlivost, i pro vymazlené, pěkné, přitom malé a kompaktní balení, které je ideální na cesty.

A věřím, že Taupe Drop je ještě zajímavější na oku, ale řekla jsem si, že těch „taupe“ mám doma fakt dost, zato světlých stínů méně a tak je dobré občas taky koupit něco jiného ;) I když nevylučuji, že Taupe Drop někdy koupím ;)

Foto: YSL barevný balzám na rty Rouge Volupté odstín č. 1 Nude Beige 

Rouge Volupté Nude Beige č. 1 – barevný balzám na rty

No, na jaře jsem ho tady kapku pomluvila. (Přečíst si můžete starší článek o srovnání s Chanel rtěnkou ZDE). Ono to ale navíc všechno o něm pořád platí. A i tenhle balzám potvrzuje, že můj vztah s produkty YSL není láska na první pohled, ale často až na ten dvacátý…

Foto: YSL barevný balzám na rty Rouge Volupté odstín č. 1 Nude Beige 

Ale abych vám to vysvětlila - ty horka dělají letos s mojí pletí kapku jiné kotrmelce. A tenhle balzám jsem používala v létě třeba i loni, ale nebylo to takové „waauu“, ale letos si rozumíme víc. Mám totiž z toho horka „žíznivé rty“. Což je můj vlastní terminus technicus. Nejsou suché v pravém slova smyslu, nejsou rozpraskané. Jen se do nich všechno teď rychle vpíjí a takové jakoby výživnější věci jim sedí víc, ale zase nesmí to být moc těžké výživné, protože v tom horku mi takové textury i vadí.

Takže pořád při nanášení musím mít lehkou ruku, jinak má tendenci dělat "vrstu", ale právě teď v létě v kombu s těmi „žíznivými“ rty si líp „sedne“ a výsledek je nakonec fajn. Pořád nemá nějak ohromující výdrž, prostě rtěnka to není a hotovo, ale je příjemný na rtech a tak mi nevadí občas rty přetřít. Zase jako extra často to dělat taky nemusím.

Foto: YSL barevný balzám na rty Rouge Volupté odstín č. 1 Nude Beige (na fotce vypadá víc růžovější, než ve skutečnosti)

Tahle barva je navíc krásně neutrální, možná Chanel Cécilie jde ke mně ještě o fousek líp, ale tahle díky mírnému opálení teď sedí taky skvěle. Je jemná, nenápadná, ale nepůsobí mrtvolně.

Balení naopak nápadné je - to každopádně ;) a je na každém, jestli mu zlatý zdobený obal přijde jako pěkná hračka pro velké holky, nebo jako kýč – pokud jste zarytí minimalisté. Osobně mi nevadí a celkem si mi líbí. Navíc mi to teď společně s Full metal stíny a make-upem hezky ladí na poličce ;) Přesněji na botníku – což jsem zmiňovala už před časem na FB stránce ZDE. A bohužel zatím jsou moje každodenní produkty stále v botníkovém azylu, ale brzo to vypadá na přesun do lepších pozic ;)  

Foto: YSL Full Metal shadow odstín č. 4 Onde Sable , YSL Le Teint Touche Éclat make-up odstín č. B30, YSL barevný balzám na rty Rouge Volupté odstín č. 1 Nude Beige (sestava z mého botníku ;)

Víc o textuře a vlastnostech jsem se už rozepsala ve zmíněném článku o Chanel, takže to je dneska už asi vše.

A otázky nakonec – jaké máte rády textury očních stínů a máte teď taky „žíznivé rty“?  :D

Děkuji za všechny milé komentáře, dělají mi vždy velkou radost.

Vaše Iwi