Letní líčení s YSL – Yves Saint Laurent Le Teint Touche Éclat make-up

Malá technická: YSL make-up zakoupen Douglas ČR, YSL barevný balzám na rty Rouge Volupté zakoupen v Marionnaud ČR, YSL concealer  Touche Éclat alias zlaté péro zakoupeno opakovaně Douglas ČR a další parfumérie, e-shop krasa.cz. , YSL tekuté oční stíny full metal shadow zakoupené v Douglas ČR.

Foto: YSL Full Metal shadow odstín č. 4 Onde Sable , YSL Le Teint Touche Éclat make-up odstín č. B30, YSL barevný balzám na rty Rouge Volupté odstín č. 1 Nude Beige 

Pokud stejně jako já, musíte i navzdory vyšším teplotám vypadat občas alespoň přijatelně a upraveně a vlastně i tak nějak víc profesionálně, tak se pravděpodobně lehkému líčení nebráníte.

Navíc jsou okamžiky, kdy je pěstěný vzhled pro ženu i jistým brněním :D Aneb úsměvná story z praxe - nedávno, když jsem z původně plánované 20min schůzky vylezla ze zavřené kanceláře jednoho muže po dvou hodinách, neb jednání se protáhlo, navíc byla u něj klima zapnutá na minimum, což je už samo o sobě pro výdrž dekorativních produktů „výzva“ v těchto vedrech a musela jsem následně projít ven přes další velkou místnost, kde seděli jeho zaměstnanci, toho času už zpět z oběda, tedy přesněji do jedné to byly všechno zaměstnankyně ženy.

Jejich hromadný rentgenový pohled mě prakticky přišpendlil ke zdi (ne-li ke stropu) současně s jejich nevyřčeným výkřikem: „To je nááááš kohoutek!“ :D (Vetřelci, přesněji vetřelkyně nejsou evidentně tolerovány.)

Ano, v takových chvílích ocením, že MU mi ubere pět let a stíny se neroztékají a rty nemám rozpraskané. Samozřejmě to je celé lehká nadsázka… ;)  ale na druhou stranu určitě víme všechny, že nejvíc nedostatků u nás omlouvají naše kamarádky a nejvíce kritické k nám jsou cizí ženy (než se stanou našimi kamarádkami ;)  Takže na příští návštěvě na tom zkusím trochu zapracovat ;)

Foto: YSL Full Metal shadow odstín č. 4 Onde Sable , YSL Le Teint Touche Éclat make-up odstín č. B30, YSL barevný balzám na rty Rouge Volupté odstín č. 1 Nude Beige 

Ale zpět ke kosmetice…

Tahle sestava mě v těchto horkých dnech opravdu moc baví, je lehká, příjemná (sedí mi vlastně líp, než v chladějším období), rozumí si se slunečním svitem a kupodivu i s těmi teplotami (pro někoho na umření), ale než případně poběžíte do obchodu utrácet, tak si je hezky postupně probereme ze všech stran, ať víte, do čeho případně jdete. ;)

Foto: YSL Full Metal shadow odstín č. 4 Onde Sable , YSL Le Teint Touche Éclat make-up odstín č. B30, YSL barevný balzám na rty Rouge Volupté odstín č. 1 Nude Beige 

Dnes si dáme Yves Saint Laurent Le Teint Touche Éclat make-up

(Jen pro představu - definovala bych svoji pleť teď jako normální, možná lehce mastnější T-zóna, mírně sušší tváře, ale nic extrémního, sem tam se jednou za čas přijde bez pozvání nějaký ten pupínek na návštěvu, ale klasické akné nemám, ani výrazné diskolorace typu onemocnění „Oheň“ apd.).

 

Foto: YSL Le Teint Touche Éclat make-up odstín č. B30

Jak už jsem zmínila i na FB stránce blogu (odkaz na zmínu na stránce ZDE) poslední dobou došlo u mě k nečekanému smíření s tímto MU, v což už jsem ani nedoufala.

Ono je to totiž tak – tento MU mi dřív moc neseděl a to už mu dávám šance opravdu dlouho.... ale po posledním kotrmelcovém období mám teď pleť vcelku v pohodě (proti děsivému loňskému létu 2014) a tenhle make-up ji posouvá ještě o level výš...

Je potřeba se na to ale podívat skutečně objektivně, abyste náhodou jako já unáhleně v euforickém nadšení neběžely rovnou pro plné balení a pak nebyly stejně rozladěné jako zpočátku "moje hamižné já", co hned nakupuje jak divé…

Na svou obhajobu můžu dodat, že mě k tomu nadšenému "turbonákupu" vedl fakt, že jejich concealer Touché Eclat Yves Saint Laurent alias „zlaté péro“  miluju celé roky, takže logicky jsem viděla MU tímto perem inspirovaný jako další super produkt – no, člověk se pořád učí, že ;)

Tedy stále to zůstává make-upem, který pleti nic neodpustí a kromě pěkného světlého – opravdu světlého odstínu, příjemné lehkosti a rozjasnění vám víc nedá. Já mám B30, takže č.10 je opravdu pro Sněhurky zn. ideál. Na fotkách srovnání YSL č. 30 s drogérkovým Loreal Nude Magique Eau De Teint v nejsvětlejším odstínu  č. 100. Prakticky stejné, takže si možná už dovedete tu světlost YSL č.10 i představit ;)

YSL bohužel není moc na vrstevní, třeba na rozdíl od rozjasňujícího a lehkého MU Chanel Vitalumiere Aqua, tak s YSL takto moc dobře pracovat nejde.

Na mastnějším podkladu (ať už jde o typ kůže, nebo např. použitá olejová séra či bezvodé krémy/balzámy) má tendenci se srážet a následně rychle mizet z tváře.

Foto: YSL Le Teint Touche Éclat make-up odstín č. B30 a Loreal Nude Magique Eau De Teint v nejsvětlejším odstínu  č. 100.

Další důležitá věc, která je u všech MU obecně nezanedbatelná, je doporučený způsob a postup aplikace. Občas si výrobce řekne, že už nám ten způsob přesně raději určí a pak jen takto dosáhneme dokonalého či vůbec dobrého výsledku. Troufám si říct, že nezanedbatelná část negativního hodnocení mnohých MU obecně může být zapříčiněna i právě způsobem aplikace, kterou výrobce zamýšlel jiným způsobem. (Samozřejmě tu pak hraje roli i typ pleti a x dalších faktorů…).

Takže co se týče aplikace - tady to je štětec, přátelé. A je to už dáno některými složkami, které MU obsahuje. Tento MU není ani od výrobce doporučen k nanášení prsty, houbičkou … Vyzkoušela jsem a musím potvrdit, štětcem naneseno raz dva a krásně si na pleť sedne, jiné způsoby vedou k menší výdrži, flekatění, srážení na pleti, což dělají složky obsažené v MU, které zkrátka rozetřít vláknem štětce potřebují. Prsty ho musíte roztírat velmi rychle, rychleji než štětcem a být precizní, což prsty stejně člověk nakonec nedocílí a výsledek je horší, než by mohl být při dodržení postupu. Zvláštní, že třeba Loreal Paris Nude Magique Eau De Teint, který mi konzistencí přijde podobný, tak s aplikací prsty problém nemá.

Foto: YSL Le Teint Touche Éclat make-up odstín č. B30 a Loreal Nude Magique Eau De Teint v nejsvětlejším odstínu  č. 100.

Další věc, protože neleze do vrásek, pleť rozzáří a starší pleť už málokdy bojuje se silným akné a žádá vysoké krytí, tak ho ocení spíš ženy, než mladé dívky. Samozřejmě všichni jsme originál a nechci házet vše do jednoho pytle… ale pokud je vám náct, nebo 20 + a spíš než chybějící jas v pleti vás trápí větší nedokonalosti a mastnější pleť k tomu, tak tohle pecka asi nebude....

Nehledě na to, že nakonec na obličeji budete mít víc korektoru než MU, líčením tak strávíte věčnost a i tak vám asi moc dlouho hezký výsledek nevydrží.

Foto: srovnání vlevo Loreal Nude Magique Eau De Teint v nejsvětlejším odstínu  č. 100 a YSL Le Teint Touche Éclat make-up odstín č. B30 (vidíte i tu "tekutost" obou, než jsem stihla vůbec rychle vyfotit už to teklo vždycky pryč).

Jinak balení YSL samozřejmě luxusní, sklo v kombu se zlatými prvky, jediné mínus, že nápis na skle se časem odírá, pokud jej máte jako já třeba kosmetické taštičce, dávkování je funkční pumpičkou, která by ale mohla mít kapku delší v tom „vývodu“, ale jinak v pohodě, dávkuje rozmné množství. YSL má obecně obaly hodně holčičí, či ženské, luxusní, vymazlené, zdobené a možná pro někoho i lehce kýčovité – pokud dáváte přednost minimalismu. Záleží na každém ;) Jak pravil můj oblíbený Christian Dior, každý člověk má vkus – ten svůj osobní ;)

Jinak teď aktuálně mi pleť sjednotí skvěle, vydrží mi celý den a i v tom horku ho snesu, takže ho v klidu používám i na běžný den, kdy mě nečekají nějaké velké povinnosti, ale i na dny, kdy mám pracovní jednání a chci působit upraveně.

Bázi pod něj nepoužívám a kromě vyloženě olejového podkladu, který nesnese ( u mě to byly bezvodé krémy BioAroma, nebo Morning Glory olejové sérum) si rozumí dobře s běžnými krémy či pleťovými hydratačními gely (vyzkoušeno s Origins Ginzing gel, Naobay denní krém, Mádara fluid, Chanel Hydrabeauty cream).

Co bych ještě zdůraznila, tak konzistence je skutečně hodně tekutá, až vodová a osobně mám radši, když je tekuto-krémová, jako má třeba tady zmíněný Rimmel make-up Lasting Finish (o kterém jsem psala nedávno ZDE). I když těmto „vodovým“ MU taky přichází poslední dobou víc na chuť. (Což jak to tak po sobě čtu, je opravdu "zvláštní slovní spojení" :D ...)

Takže to je asi tak k make-upu vše a postupně se můžete těšit na další produkty – u nich už se snad tak nerozkecám, jako u MU ;)

Co vy a make-upy v létě? Líčíte se, nebo vynecháváte v těchto horkých dnech? 

Děkuji předem za všechny milé komentáře, pokaždé mě moc potěší ;)

Vaše Iwi