Oblíbená kosmetika z české drogérie, TOP concealer - Astor Perfect Stay, odstín č. 001 Ivory, díl č. 2

Malá technická: Astor concealer zakoupen v drogérii Rossmann ČR, Rimmel concealer zakoupen v Rossmann ČR, Maybelinne taktéž, concealer YSL zakoupen opakovaně v parfumérii Douglas ČR a na krasa.cz

Další díl z mini-seriálu o produktech z české drogérie, které stojí za pozornost ;)

Foto: Astor Perfect Stay, odstín č. 001 Ivory

Concealer je vedle řasenky další produkt, který snadno a rychle zlepší můj vzhled z polomrtvé a nevýrazné zombie na přijatelnou bytost, kterou můžu vypustit s klidem z baráku mezi lidi.... Je to takové to maličké něco, co ale ve výsledku udělá opravdu hodně. A i ve světe concealerů se objevují stále nové "hvězdy".

Už delší čas ale všichni milují Nars Radiant creamy concealer (hlavně odstín Chantilly), protože je táááák světlý (a taky dost kryje). Co už se tolik v recenzích nepíše, je fakt, že je i vcelku dost hutný a tedy není úplný kámoš se starší a případně suchou pletí. Ostatně ono to jeho „full“ krytí není jen tak, že jo…  

Stále se osobně nějak zmítám v tom, jestli je NARS concealer skutečně něco, bez čeho se nedá žít a ač jsem ho otestovala (sice v odstínu Vanilla), nějak si nejsem přesto zcela jistá, že stojí za ty peníze. U výsledku se zkrátka nikdy nedostavil ten pocit euforie, který jsem třeba zažila s YSL zlatým pérem.

Foto: Yves Saint Laurent Touche Éclat, odstín č. 2 (odstín č. 1 není o tolik světlejší, ale je skutečně extrémně růžový)

Kdysi všeobecně (a mnou stále) milované zlaté pero od Yves Saint Laurent Touche Éclat si svou lásku davů kosmetických nadšenců zasloužilo překvapivě opačnou vlastností a tou je lehkost, možnost vrstvení, absolutního projasnění. YSL se nesnažil vyloženě o full krytí, ale skutečně hodně rozzáří okolí, což mi přijde na tmavé kruhy daleko větší metla než efekt Nars, navíc lehká konzistence je pro oční okolí opravdu z mého pohledu lepší, ale možná má celá Francie nakonec pravdu a já se mýlím…. A Nars je nový YSL. ;)

Každopádně nás jakožto bledé středoevropské tváře spíše zajímá stejně u NARS ten světlý odstín. A jak víme, české drogérie v tomhle stále pokulhávají a jsme asi řazené někde mezi Italkami a Bulharkami či co? ;)

Foto: Astor Perfect Stay, odstín č. 001 Ivory - aplikátor

Jak málo české zastoupení kosmetických značek zná svého koncového zákazníka, je vidět i z toho, co posílá k recenzím primárně a o čem pak nejvíc čteme. (Ne příliš světlý pudrový make-up/pudr na nás čučel z mnoha virtuálních koutků, za to světlý, skutečně světlý concealer prošel bez většího  povšimnutí….). Přitom kritika ve smyslu „moc tmavé či moc oranžové“ je snad nejčastěji používaným slovním spojením při hodnocení make-upů, korektorů a concealerů…

Takže Astor concealer je zkrátka takový drogérkový Nars. Je totiž tááák světlý. Což je jejich hlavní podobnost. Ale my už vím, že tohle není hon na dokonalý dupe.

Foto: Astor Perfect Stay, odstín č. 001 Ivory - swatch

Zasychá do takového matného finishe, takže ho už nepudrujte, nevypadá to hezky. Vydrží vcelku hodně, neleze do vrásek, neslévá se a nedělá žádné podobné neplechy. Na rozdíl od Nars není vůbec hutný, řekla bych, že je spíš dokonce vodovější než třeba Maybelline Affinitone a taky podstatně světlejší než Affinitone, který jsem měla taky moc ráda. Celkově není vůbec špatný, ale jeho největším plusem shledávám stále hlavně ten odstín.

Vím, že na kruhy trochu oranžové barvy nemůže uškodit, ale když je člověk opravdu např. v zimě světlý, tak to zase úplně dobře nevypadá.

Foto: Astor Perfect Stay, odstín č. 001 Ivory dole, Rimmel Match Perfection 010 Ivory uprostřed a nahoře Concealer Maybelline Affinitone č. 02

Foto: Astor Perfect Stay, odstín č. 001 Ivory nahoře tentokrát, Rimmel Match Perfection 010 Ivory uprostřed a dole Concealer Maybelline Affinitone č. 02 - aplikátory

Byť se blíží léto a tedy možnost opálení většiny z nás, tak vám o něm musím napsat, protože mj. jsem si ASTOR hodně oblíbila i pod obočí. Protože krásně sjednotí, prosvětlí okolí pod obočím, ale nedělá žádný protivný lesk a tak vypadá nakonec velice přirozeně a třeba k matným stínům je to super a drží mi líp než kde jaký světlý stín.

Balení NARS a ASTOR je svým způsobem podobné, neb u obou vás čekají plastové úzké tubičky podobné třeba leskům na rty s houbičkovým aplikátorem. Nic převratného, ale stará dobrá klasika.

Foto: Astor Perfect Stay, odstín č. 001 Ivory zleva, Rimmel Match Perfection 010 Ivory uprostřed a vpravo Concealer Maybelline Affinitone č. 02 - swatches

Jistě, že si můžeme říct, že NARS působí sofistikovaněji, a ten jeho minimalismus je ve své podstatě pěkný, ale o nějaké extra praktičnosti obalů značky NARS se rozhodně mluvit nedá. Je na tom vidět každá „ťapka“ a čistí se to dost blbě.

Ale zpět k Astor - produktu je tam 6,5g, spotřeba do 24 měsíců, což je fajn. A tak si ho v klidu můžete koupit i teď, neb vám vydrží.

Ještě jedna věc – vůně. Astor primárně nevoní nijak, ale když přičichnu, přece jen mi produkt samotné nesmrdí nějak odpudivě chemicky. Vlastně jeho vůně je vcelku příjemná. Resp. ona to ani není vůně, je to jen slabé „něco“ v čem ale není ten nepříjemný chemický ocásek. U NARS jsem ho opakovaně cítila - nepříjemný chemický ocas. Což je další z důvodů, proč z něj nepadám do mdlob blahem. Já se zkrátka nedokážu přes takové věci u produktů přenést, vnitřně mám pak pocit, že své pleti dávám něco „né tak úplně dobrého“… Jestli mi rozumíte … Je to ale spíše "psychologický problém". ;)

Foto: Top produkty z drogérie hezky pohromědě ;)

Takže když to shrnu – NARS sice nabídne vyšší krytí a i nějaké to projasnění, ale konzistence není pro každého a pokud sháníte jen opravdu světlý odstín, tak je Astor concealer Perfect Stay možnou alternativou, protože ten odstín je na českou drogérii nevídaný. A celkově jeho vlastnosti jsou slušné. Navíc se dá dobře použít i na projasnění pod obočí.

Tak to je asi tak vše ;)

Co vy a concealer, používáte? Jaký je ten váš oblíbený?

Děkuji za všechny milé komentáře, dělají mi pokaždé velkou radost ;)

Vaše Iwi

PS: Zvažuju, že udělám ještě takové porovnání Astor s Rimmel Match Perfection a Maybelline Affinitone, protože i mezi nimi jsou rozdíly.... že by?