Oblíbená kosmetika z české drogérie, make-up : Rimmel Lasting Finish, odstín 100 Ivory - díl č.1

Malá technická: Rimmel MU zakoupen v drogérii Rossmann v ČR, Chanel MU Velvet zakoupen v parfumérii Marionnaud ČR 

Takže první díl ze slíbeného mini-seriálu o aktuálně oblíbené kosmetice z české drogérie, která mě teď baví (jaro 2015). Nebudou to žhavé novinky, už nějakou dobu všechny věci v drogérii jsou a sama je už nějakou dobu používám, ale spíš vám chci napsat o tom, co mě překvapilo mile svým výkonem. Bude tu i takové mini srovnání s high-endem, ale není smyslem těchto článků hledat dokonalý dupe. Spíš jen věci podobné, funkční a za přijatelné ceny.Takže pokud si třeba chcete poskládat základní výbavičku na líčení, možná se vám některé tipy budou hodit ;)

 

Foto: Hromadně moji oblíbenci z drogérie, jaro 2015 (mini-seriál)

Takže jdeme na to ...

Myslím, že tekuté make-upy Rimmel opravdu umí. Vcelku šlapou na paty dražším adeptům, ale za přijatelné ceny. Já na nich oceňuju hlavně odstíny, které mi sednou, dostupnost a přátelskou cenu.

Slíbila jsem vám takové malé porovnání s high-endem, takže jsem vybrala za tímhle účelem Chanel Perfection Lumiere Velvet, který je tekutý, má lehké až střední krytí a je určený na smíšenou pleť. Takže jsou si s Rimmel LF typově vcelku i blízko.

Foto: Rimmel Lasting Finish, odstín 100 Ivory

U zmíněného Rimmel MU Lasting Finish se mi líbí, že je odstín č. 100 Ivory opravdu krásně světlý (na drogérku opravdu povedený odstín), navíc pěkně neutrální - béžový, který ze mě nedělá ani nemocného žluťáska, ani růžové prasátko. Rimmel má pouze jednu řadu, co se podtónu týče – vše je neutrální. Pokud vám tedy barva sedne, pak není problém.

Chanel má taky moc pěkné světlé odstíny. Navíc si můžete zvolit pro hodně světlou pleť s odstínem do růžova řadu Beige Rose a pro odstín neutrální až teplý odstíny řady Beige. Celkem nabízí 9 odstínů.

Foto: Rimmel Lasting Finish, odstín 100 Ivory 

Musím říct, že mám Chanel odstín Beige 20 a je vcelku taky světlý, navíc dobře se přizpůsobí pleti, což je obecně jedna výhoda MU od Chanel, že nějaké lehké opálení není nutně hned důvodem k nákupu nového odstínu – MU se s drobnými rozdíly opálení srovnává daleko líp, než jiné dražší značky jako třeba Guerlain či Dior. Tam musíte pak přikupovat odstíny a mixovat a to je otrava.

Foto: Rimmel Lasting Finish, odstín 100 Ivory  - swatch

Řada Beige má ale nepatrně nádech spíš kousíček k teplému spektru barev, když to vezmu do detailu. Rimmel je skutečně přesně uprostřed, což se mi líbí o trošku víc.

Rimmel MU krásně voní, ta vůně je taky podobná hodně make-upu od Chanel Velvet. Dokonce bych řekla, že Chanel voní výrazněji a až trochu „žvýkačkově“. Rimmel vůně bude asi tedy pro většinu uživatelsky příjemnější. Obě vůně člověk cítí jen během aplikace, pak už ne, ale i tak Chanel make-upy jsou za výraznou parfémaci často kritizovány.

Foto: Chanel Perfection Lumiere Velvet vlevo a vpravo Rimmel Lasting Finish, odstín 100 Ivory 

Rimmel LF má takové lehké až střední krytí. Já nemám moc ráda těžké nánosy, takže mi vyhovuje a řekla bych, že pleť sjednotí hezky a poradí si i s menšími nedokonalostmi. Jeho kolega Rimmel v lahvičce údajně kryje víc, ale i tento v tubě mi nabízí dobrý výkon. Já ale nemám výrazné problémy s pletí jako třeba akné apd.

Nedělejte si ovšem iluze, ani Chanel Velvet nemá full krytí. Je na tom vcelku stejně – lehké až střední. Co je nevýhoda Chanel Velvet, tak že není moc vhodný k vrstvení, kdežto Rimmel vrstvit jde snadněji. Takže zatím co s Rimmel vybudujete v případě potřeby lehce i vyšší krytí (byť za cenu vyšší spotřeby produktu), s Chanel Velvet to tak snadné nebude.

Foto: Chanel Perfection Lumiere Velvet vlevo a vpravo Rimmel Lasting Finish, odstín 100 Ivory - srovnání "aplikátorů" - nebo-li "hubiček"

Chce to cvik, lehkou ruku…takže neříkám, že to nejde, ale ten výsledek nemusí být zaručeně vždy pěkný a když pak člověk třeba ráno spěchá…. Tak tohle zkrátka nepotěší. Má tendenci totiž pak vytvářet takovou nepěknou vrstvu a mapy. (Naproti tomu třeba jeho starší bráška Chanel Vitalumiere Aqua vrstvit jde v klidu a jestli chcete, můžu vám napsat ještě podrobné srovnání těchto dvou Chanelů v nějakém článku – v čem se liší, jak se chovají na pleti, oba používám dlouhodobě, takže není problém.)  

Ale zpět k Rimmel MU - slušně pleť matuje, ale nevysušuje. Hezky se roztírá, má opravdu překvapivou výdrž, určitě mám večer co odličovat. A to jsem do MU za 100,-Kč rozhodně nevkládala nějaká velké naděje.

Nežmolkuje a nedělá podobné neplechy. Vrstvení jsme už rozebraly, takže jen dodám – osobně spíš dávám pouze jednu vrstvu a případně si pomůžu korektorem, výsledek je pak přirozený a přitom pěkný.

Foto: Chanel Perfection Lumiere Velvet vlevo a vpravo Rimmel Lasting Finish, odstín 100 Ivory - swatches

Co se týče Velvet, tak i ten má velice slušnou výdrž a taktéž u něj mám večer co odličovat.

U Velvet Chanel je ještě jedna věc – musíte ho opravdu dobře protřepat před aplikací, daleko víc než třeba i Vitalumiere Aqua, jinak se dvě složky v něm dobře nespojí a na pleti to udělá neplechu a není jiné řešení, než to celé odlíčit a začít znovu. (A zase – víte jak…. ráno…. Stres…. Málo času….).

Rimmel MU vezmete a jedete.

Oba nanáším prsty, či štětcem, nebo houbičkou. A nebo kombinací různých, např. prsty+štětec. Štětce používám spíše kabuki, než běžný plochý na make-up. Ani jeden ze zmíněných MU mi neucpává póry.

Co se týče balení, v obou případech, tak je to plast. Oba jsou lehké, kompaktní, nezabírají místo a jsou fajn na cestování. Jistě můžeme si říct, že černý Chanel Velvet je možná kapku hezčí a takový roztomilý, ale i když se mi osobně líbí, tak to není nic, z čeho bychom měly padat do mdlob nad tou krásou nebeskou, že jo… ;)

Foto: Chanel Perfection Lumiere Velvet vlevo a vpravo Chanel Vitalumiere Aqua (pokud chcete, můžu napsat jejich srovnání)

Takže, ať to shrnu – pokud hledáte lehký MU, se středním krytím, akceptujete květinovo-svěží vůní, netoužíte nutně po nádherném luxusním skleněném obalu, máte světlou a smíšenou pleť s neutrálním podtónem, toužíte po mírném zmatnění, a přesto se vám nechce vydávat víc než cca 1000 Kč za Chanel Perfection Lumiere Velvet, tak Rimmel může být příjemnou alternativou, protože v akci mě stál cca 100,-Kč, což je v reálu méně než 10% ceny, kterou jsem zaplatila za Velvet a ten celkový výkon je ve výsledku opravdu slušný.

Jen znovu říkám – není to rozhodně plné krytí. Pokud žádáte větší krytí, tak bych šla do verze ve skle.

Což mě přivádí ještě k jedné myšlence - tady je krásně vidět, že někdy si člověk může myslet, že když si koupí MU za 1000,-Kč a více, že mu automaticky udělají fantastickou pleť. Není tomu ale tak. Protože i v high-endu najdete hodně MU od různých značek, které nabízí spíš střední, až velmi lehké krytí a tedy pro takový MU je předpokladem pleť, která je už sama o sobě vcelku pěkná a bez zásadních komplikací.

Vždy je zkrátka nutné zvážit svůj stav a typ pleti, své požadavky na produkt, zkontrolovat stav bankovního konta a pak se vydat prozkoumat testery ;) Ale to už vy dobře víte ;)

Co vy a Rimmel, případně Chanel? A jaký máte rády vůbec make-up či MU nepoužívate?

Děkuji za všechny milé komentáře, dělají mi pokaždé opravdu velkou radost.

Vaše Iwi

PS: Možná vás napadne taková ta klasické otázka – proč když chválím nějaký dostupný a levný produkt, proč pak kupuju další a vcelku drahé kousky a zkouším jiné značky a nezůstanu na věky věků u toho jediného? Jednoduše proto, že zkoušet a objevovat nové věci v kosmetice mě baví ;) Ale jsem ráda, že kdybych byla např. v časovém presu, nebo nechtěla nutně utrácet, tak vím kam šáhnout – což se mi ostatně už třeba stalo, když mi došel concealer…