Biotherm Aquasource Nuit high density hydrating jelly (noční péče)

Malá technická: zakoupeno v lékárně ve Francii (dostupné ale i v ČR)

Foto: Biotherm Aquasource Nuit  high density hydrating jelly

Dneska to bude taková asi trochu zamotané, tak čtěte pozorně ;)

Někdy mám období, že moje pleť hůř vstřebává jakékoliv mazání a čím hutnější, tím delší čas než se to do pleti vsákne.

Vím, že k tomuto nemilému stavu pleti přispívá velký stres (někdy ty dozvuky na pleti jsou i celé týdny po skutečně stresovém období), absence vlhkého venkovního vzduchu (pobyt v přírodě), absence slunečního záření (a to i ze solárka, které mi na kůži dost pomáhá, ale o tom jindy) a taky za to můžou některé léky. Sice se snažím zbytečně necpat chemií, ale v současné době mám nakonec kombinaci všeho, dojezd extrémního stresu, který plynule nahradily léky a taky zákaz chodit na slunce a při měsíčku se mi procházet po lese nechce, abych pleti dopřála „vlhký vzduch“…

Foto: Biotherm Aquasource Nuit  high density hydrating jelly - zadní strana flakónku

Takže je potřeba mazat. Ale něčím, co je lehké, dokáže se snadno vstřebat, a přesto pleti dokáže dát, co potřebuje, nebo alespoň udržet pleť v dobrém stavu. Tento gel je zaměřen hlavně na hydrataci pokožky. Správně má zabraňovat unikání vlhkosti z pleti během noci.

lehkou gelovou konzistenci, hezkou modrou barvu, svěží jakoby trochu mořskou vůni, trochu mi připomíná peeling od Lush ( s názvem Rub,rub,rub ), vůně je vcelku silná, ale cítím ji jen při aplikaci, opravdu dobře se mi vsakuje, není nepříjemně lepivý, ale přitom vcelku hezky pleť hydratuje, takže i při dlouhodobém užívání moje pleť nestrádá, je hydratovaná a i projasněná. Pro mě osobně je důležité, že nepraská přesušením a není podrážděná. Neucpává mi póry. Není to žádná extrémně vyživující záležitost, ale na druhou stranu se ráno nebudíte s mastným povlakem na tváři jako po některých balzámech a krémech, ale pokud člověk chce dát pleti hydrataci i ve dnech, kdy netouží mít na pleti těžký krém, je to možnost.

Já ho teď používám hlavně díky tomu, že se vsákne, je lehký a uchrání moji pleť od totálního vysušení.

Myslím, že možná i taková smíšená, mastná pleť ho případně může ocenit jako alternativu… a nebo i fajn možnosti pro přicházející horké noci… Pokud ovšem snesete jeho složky, ale o to si povíme níž.

Není to rozhodně žádný anti-age produkt, na druhou stranu ale víme, že hydratace je základ při prevenci vrásek obecně.

Foto: Biotherm Aquasource Nuit  high density hydrating jelly - pumpička

ALE……

Přesto, že ho používám a vyhovuje mi, tak vám na rovinu musím napsat, že tohle není něco, bez čeho byste se asi neobešly. I když se ve Francii prodává stále dobře a Francouzky ho evidentně mají rády, tak za to můžou hlavně dvě věci – opravdu roztomilé balení a skvělý marketing (a taky fakt, že Francouzky nejsou zase primárně tak zatížené na bio a přírodní kosmetiku, chtějí věci, které fungují, takže často nakupují v lékárně a nějaký ten silikon nebo alkohol je netrápí). Osobně mi třeba taky alkohol ve složení nevadí, ale třeba SLS v sprchových gelech ve vysoké koncentraci (zdravím Balea gely) jsou pro mě peklo. Člověk musí jednoduše vysledovat, co je pro něj a co ne. Ale to už dobře víte ;)

Zde, v našem malém diskusním kroužku si můžeme tedy otevřeně přiznat, že Biotherm se vcelku šikovně prezentuje jako značka, která je taková skoro přírodní a trochu „wellness“. Odkaz na moře, mořskou vodu s planktonem a podobné záležitosti najdete u mnoha jejich produktů. Ale taky zde najdete zmíněné chemické (levné) složky.

Foto: Biotherm Aquasource Nuit  high density hydrating jelly - pruhledný čepeček vlevo, který funguje jako krytka pumpičky

Tento gel obsahuje silikony, alkohol má na druhém místě ve složení a na předních místech najdete i glycerin, který taky není v ČR zrovna oblíbený. Jistě, ještě tady máme tu vodu s planktonem…. Což je ve složení jednoduše „voda“. Tím se ale i tak dostáváme k tomu, že to v základu zase tolik prospěšných zázračných věcí neobsahuje a stojí to tedy vcelku vzato i dost peněz.

Za sebe říkám, že v české parfumérii bez akce mi celkově Biotherm přijde i předražený. Jeho výkon je totiž dobrý, ale není rozhodně excelentní a není ani tak 100% jako u ostatních značek z high-endu – ve většině případů. Chybí mu zkrátka často ta „jedna délka“, aby doběhl ostatní. I když mám od nich některé věci ráda a nejsem primární fanda pouze bio zelené kosmetiky a dokážu za kosmetiku vcelku s klidem utrácet nemalé částky, přes to z té značky mám takové smíšené pocity…

Foto: Biotherm Aquasource Nuit  high density hydrating jelly - konzistence

Stále ve mně hlodá pochybnost, že hlavní ingredience jsou spíš ty levnější záležitosti, těch skutečně převratných, objevných a bonus přinášejících složek je v produktech minimum a to vše se schovává za pěkné obaly a vymazlený marketing, aby se ospravedlnila ta vyšší cena za vcelku levné složení.

No, snad jsem vám vysvětlila dostatečně své pocity a dojmy… ;) Takže ano, vyhovuje mi, výsledek je fajn, ale utíkat pro něj po přečtení článku není nutné…  

Poslední věc, balení plastová modrá lahvička, která působí jako sklo, s praktickou malou pumpičkou. Neskutečně roztomilé, hezké, kompaktní, jako stvořené na cesty. Pumpička je chráněná takovým čepečkem a ani během cest jsem neměla s tímto problém, že by se mi snad produkt nechtěně vyplýtval do tašky. Je to jedna z věcí, která je na produktu hodně chválená, jenže tady se dostáváme do zmíněné pasti – byť hezký obal potěší, tak obalem se zkrátka nemažu.

Je to takové trochu „načančané“ hlavně na povrchu – vůně, hezká a umělá barva, roztomilý flakónek… asi tak…

Ale na rovinu přiznávám, že já si ho nakonec koupila taky tak trochu i kvůli obalu ;) A musím říct, že mě neskutečně láká jeho denní verze, protože ta mi byla na pleti fakt moc příjemná.

Takže doufám, že jsem to tímhle už domotala naprosto dokonale, ale tak to zkrátka u mě je ;) A vám nezbývá, než se utřídit své priority, zvážit stav a typ pleti, zkontrolovat bankovní konto a pak se případně vydat omrknout tester a samostatně se rozhodnout ;)

Takže co vy a Biotherm? Líbí se vám jejich obaly? Máte nějaké oblíbené produkty, nebo láká vás? 

Děkuji za všechny milé komentáře, dělají mi vždy velkou radost ;)

Vaše Iwi

Komentáře

Všechno je tak srozumitelně popsáno, že přesně vím, jestli gel budu chtít vyzkoušet nebo ne :) Složení vs cena je jedna z věcí, na kterou se u kosmetiky dívám. Nemám ráda, když se draze prodává produkt, který se složením moc neliší od levné kosmetiky...

Jsem moc ráda, že se Ti článek líbil. Když jsem ho psala, tak jsem si říkala, jestli bude z textu pak jasné, "co tím chtěl básník říct" :) Tak snad se zdařilo :)

Taky nemám ráda tyhle "převleky"... ;)