Lancome paletky očních stínů aneb barevná typologie v praxi

Malá technická: zakoupeno postupně v e-shopu parfumerie El-nino a parfumérii Douglas

 

Foto: Lancome paletky

O víkendu jsem prohrabala kosmetické šuplíky a hledala něco, s čím bych se mohla snadno a rychle přiblížit doporučenému dennímu líčení podle barevné typologie (samostatný článek o ní ZDE) a zjistila jsem jednu věc – opravdu světlých a k tomu matných stínu mám ve vyhovujícím tónu slovy jeden kus doma - dost málo na kosmetického maniaka - takže už plánuju nákupy ;)

Ale do té doby, než doplním kosmetickou výbavu, jsem z domácích zásob vytáhla tyto tři (už dřív dost oblíbené) paletky.

Tyhle paletky Lancome vyrábí už x let, jen občas se obmění uspořádání stínu, udělá se drobný upgrade, ale základ je stále stejný (čti stejně dobrý ;) . Já tyhle mám už skutečně delší čas (nějaký ten rok/roky), a i když se s nimi líčím ráda a beru je často i na cesty, tak se mi zdá, že ubývají velmi pomalu.

Upřímně jsou ty paletky na první pohled dost obyčejné, ale už na ten druhý zjistíte, že mají své plusy. Hlavními hesly těchto paletek jsou totiž praktičnost a sofistikovanost.

 

Foto: Lancome paletky

Foto: Lancome paletka

Jsou krásně kompaktní, malé, úzké a taky lehké. Ideální na cestování. Obal není rozhodně žádná obří krabice. Design je nevtíravý, jednoduchý. Přes horní víčko má tato starší verze motiv růží, což trochu „rozbíjí“ tu lesklou černou plochu a vy nemáte tendenci paletku neustále leštit. Není to nic, z čeho by člověk padal do mdlob tou nebeskou krásou, ale mně vcelku tento minimalismu i vyhovuje.

 

Foto: Lancome paletka - Baby Glam

Foto: Lancome paletka - Baby Nu

Foto: Lancome paletka - Baby Romance

Uvnitř každé (této starší verze) paletky najdete čtyři dobře sladěné stíny (nová má 5), s kterými vytvoříte jak denní, tak večerní líčení. (Vidíte, že já si vybrala vcelku podobné paletky, ale barevně mi vyhovují a s každou se dá vytvořit i opravdu jiné líčení.)

Plusem je velké zrcátko, které má vyklápěcí úhel v cca 135 stupňů, což vám zajistí, že se i v zrcátku paletky pohodlně nalíčíte. Např. Chanel „quatra paletky“ vždy mají pouze 90 stupňů, což je dost nešikovné. (Větší úhel vyklopení víčka má speciálně jen pudr Les Beiges).

 

Foto: Lancome paletka - plně otevřený úhel zrcátka

Konzistence stínů je moc příjemná, u těch lesklých barev doslova máslová (já vím – divné slovo, ale co už?) a u matných je hedvábná (mám chuť se s ní doslova pomazlit – já vím, to je ještě divnější ;) . Barvy jsou krásné, jemné, viditelné, ale nejsou křiklavé, vulgární. Žádné otravné obří třpytky, které putují po celé tváři. Jsou jemněji namleté než třeba zmíněný Chanel, možná jsou o fousek méně pigmentované než Estee Lauder (i když světlé odstíny jsou asi tak na stejno), ale zase taky méně než EL práší.

 

Ta pigmentace není opravdu extrémní, ale jdou dobře vrstvit. Výdrž je u mě tak kolem 8hodin určitě a možná i víc (s bází). Neopadávají mi pod oko, neslévají se do vrásek. Spíš pak jen tiše blednou a postupně mizí…. Drží mi ale o dost líp než Sleek, ale méně ne Urban Decay – jenže UD mi vydržely na oku x krát i 28 hodin v kuse (s bází), takže ty asi jen tak něco neporazí. (To tak pro představu).

 

Foto: Lancome paletka - Baby Glam

Foto: Lancome paletka - Baby Nu

Foto: Lancome paletka - Baby Romance

Pigmentace je jim občas trochu vyčítaná - jistě, není tak extrémní jako třeba u stínu od Urban Decay – ale UD jsou proti nim blýskavé a plné drobných třpytek a lesku jako blesk. Lancome má jen takový saténový povrch, ale jak jsem psala -  na víčku jsou vidět dobře i ty světlé barvy, což obecně u stínů není vždy zvykem.

Můžete je nanášet štětcem, prstem, nebo přiloženými aplikátory, vše je v pohodě.

To je taky další věc – ty přiložené aplikátory nejsou vůbec tak marné, jak je zvykem a pokud se na paletku podívám jako na „cestovní“, tak jsou dost obstojné. Sama je občas ve spěchu či na cestách použiju a překvapivě jsou stále jako nové (krom toho, že jsou trochu od stínů).

Foto: Lancome aplikátory

Občas se mi zdá, že dnešní trend sklouzává k tomu, že bez 30 "spešl"štětců v tašce nemůžete ani vytrčit nos z baráku, nedej bože jet někam na víkend či dovolenou. Uznávám  - štětce jsou fajn, ale jako dobře udělaným aplikátorem se taky dá udělat slušné líčení a ušetřené místo (a gramy) v tašce můžete využít třeba na nějakou fajn knížku ;) (O fajn knížkách si můžete jít za mnou popovídat na můj druhý blog Mazaný králíček - odkaz na blog ZDE, na FB stránky blogu ZDE.)

Aplikátory dostanete v každém balení dva větší a jeden menší/užší na linku či na nanášení stínů do ohybu. Musím fakt pochválit vytvarování aplikátorů, díky tomu se s nimi pracuje fakt snadno a rychle. Dám vám sem odkaz na jedno starší video s líčením od Lucie Gibodové, kde je krásně vidět, že i s touhle paletkou opravdu nalíčíte i bez štětců a velkého zrcadla ;) Odkaz na video ZDE.

 

Foto: moje kouzelná kartička z barevné typologie - doporučené barvy pro typ Léto aneb barevný tahák ;)

Foto: moje kouzelná kartička z barevné typologie - doporučené barvy pro typ Léto - strana druhá

Za mě jako fajn příjemné paletky na běžný den, na cesty, pro takový ten jemný dospělý sofistikovaný look.

Věřím, že pokud se nacházíte v období opravdu výrazného make-upu ala americké youtuberky (nebo vám výrazný styl přirozeně sluší), či jste v období neonových linek a stínů, nebo naopak temně černých kouřovek, tak tyhle paletky nebudou nic pro vás, ale pokud hledáte příjemný make-up do práce, nebo třeba i ke zkouškám ve škole, tak za mě říkám, že stojí za to se po nich podívat a aspoň vyzkoušet v parfumérii – nové verze paletek mají většinou 5 stínů, ale barevné ladění je stále tak nějak stejné, navíc jdou díky stínu navíc tón v tónu, takže s nimi tím pádem ještě líp krásně vystínujete oči ;)

Co vy a paletky Lancome? Máte, nebo vás lákají? A máte taky rády vizážistku Luciu Gibodovou?

Vaše Iwi

Moc děkuju za milé komentáře, dělají mi pokaždé velkou radost ;)

PS: Dala jsem trochu větší velikost fotek, tak snad je vše dobře vidět. Pokud ne, věřím, že jste moc šikovné a hezčí fotky si případně vygooglíte ;)