Chanel Rouge Coco Cécilie č. 432 versus Yves Saint Laurent Rouge Volupté Nude Beige č. 1

Malá technická: Chanel rtěnka Cécilie - zakoupeno v Douglas ČR, YSL č. 1 zakoupeno v Marionnaud ČR 

Foto: Chanel Jaro 2015, rtěnka Cécilie č. 432  versus Yves Saint Laurent Rouge Volupté Nude Beige č. 1

To bylo tak – na jednu stranu skvělý, ale na druhou stranu náročný den. A tak jsem si šla udělat odpoledne radost.

Jak to dopadlo je už jasné. Musím přiznat, že i mě lákala Adrienne, jsem lehce zmanipulovaná milovánou Ruth (její blog ZDE) a možná si Adrienne na léto pořídím, protože je fakt krásná a překvapivě neutrální na rtech. Ale teď pro moji bílou tvář by to asi nebylo. Moc krásně ale o ní psala Mila (její článek z blogu ZDE).

Foto: Chanel Jaro 2015, rtěnka Cécilie č. 432 

Takže já jsem vzala nyní odstín Cécilie s č. 432 a nelituju. Co to budu dlouze opisovat – miluju ji!

 Některé Chanelky mají tendenci vysušovat rty, navíc fakt nevím, kdo jim tam vymýšlí odstíny, ale na mě prostě většinou zapomenou. Já si tak moc chci vybrat, ale často se mi to právě u rtěnek této značky nepovede.

 

Foto: Chanel Jaro 2015, rtěnka Cécilie č. 432 , swatch

V jarní kolekci si ale opravdu vybere snad každý. Odstíny jsou krásné - jemné, tělové, syté, výrazné, studené, teplé, neutrální – co je libo ;)

Za Cecilku můžu říct - je lehká na rtech, nevytváří nános, neleze do vrásek, nerozpíjí se, má jemný saténový finish, není sice matná, ale na rtech působí sofistikované a přirozeně. Je ideální pro nenápadné lehké líčení i jako doplněk k výrazně nalíčeným očím, ať už přidáte tmavší hnědé či taupe, nebo vyloženě černé kouřovky či linky.

Výdrž je taková průměrná, není to vyloženě držák, co přežije oběd, 12hod v práci a ještě divokou líbačku večer ;) Ale na běžné nošení je v pohodě, pár hodin, pokud člověk nejí a podobně, tak na rtech vydrží.

 

Foto: Chanel Jaro 2015, rtěnka Cécilie č. 432 , balení 

Balení je klasicky minimalistické, bytelné, hezky drží, takže nehrozí, že se vám rtěnka otevře v kabelce a vytvoří abstraktní dílo na podšívku tašky.

Výrobce říká, že jde o vysoce hydratační rtěnku pro vyživené a hladké rty, která má komfortní texturu a zářivou barvu. No, s tou vysokou hydratací bych to jako tak nepřeháněla – je tady, myslím, už každému jasné, že rtěnka není balzám, ale je na rtech opravdu příjemná, nějak mi rty nevysušuje (třeba ve srovnání s jinými Chanelkami), textura se mi líbí moc a barvu určitě dodá.

 

Foto: Chanel Jaro 2015, rtěnka Cécilie č. 432 

Když to srovnám s YSL, oblíbenými „barevnými balzámy“ z řady Rouge Volupte, tak Chanel Cécilie u mě vyhrává na plné čáře.

YSL má sice matnější finish, je spíš neutrální než studený, má víc takové „holčičí balení“ – na kterém tedy osobně tolik nelpím, ale jako zase beru, že na černé Chanelce toho moc nevykoukáme. Má opravdu krásný odstín. Je to jednoznačně nejčastěji chválený odstín od mých kamarádek. I mě se moc líbí.

Foto: Chanel Jaro 2015, rtěnka Cécilie č. 432 vs. YSL Rouge Volupte č. 1 - swatches

Co se mi ale nelíbí, je minimální výdrž, což bych taky ještě odpustila, přece jen to je spíš takové „balzámové něco“, ale představte si, že tento YSL dělá na rtech nános. Musím mít sakra lehkou ruku a i tak to není ono. Kapku se vpíjí do linek. Není to nic dramatického, jakože bych nemohla vystrčit nos z domu, ale já o tom prostě vím, protože to po nanesení vidím… a u produktu za cca 900Kč, čekám absolutně super výkon. Občas ho tedy použiju, nemůžu říct, že bych ho zatratila zcela, ale co mám Cecilku, tak sahám častěji spíš po ní.

 

Foto: YSL  Rouge Volupte č. 1 

Budiž YSL ke cti, že rty ani maličko nevysušuje, v nabídce má opravdu nádherné odstíny, kde si vybere i někdo jako já, tedy má tam i neutrální a studené. Právě díky zajímavým odstínům mě stále YSL jako značka obecně láká, nejen co se těchto balzámo-rtěnek týče, ale obecně produkty na rty, ale i oční stíny, tvářenky. O tom, že jsem věrný dlouholetý fanda jejich super zlatého pera Touche Éclat, které je v odstínu č. 2 skvělé, ani nemluvě. (č.1 si nekupujte, je neskutečně růžové a na většině holek to fakt nevypadá pěkně, č. 2 je opravdu i pro hodně světlou pleť v pohodě - má pěknější odstín).

 

Foto: YSL Rouge Volupte č. 1 

Foto: YSL Rouge Volupte č. 1 - swatch

Ale zpět k dnešním rtěnkám....

Pokud ale sháníte nějakou jemnou záležitost na rty, omrkněte Chanelky z jarní kolekce 2015, protože tohle se fakt povedlo.

Jen dodám, že obě mají velice slabou jemnou spíš svěže květinovou vůni. Není to taková ta typická rtěnková – krémovo-vanilková – sladká. Což může být plus pro ty, které silný parfém v rtěnce nerady ;)

Co vy a YSL či jarní Chanel? Případně čím jste se třeba nedávno odměnily, nebo si jen udělaly radost? ;)

Vašei Iwi

Děkuji za milé komentáře, dělají mi velkou radost.