Velká hostina o sedmi chodech aneb aktuální produkty na rty

Malá technická: vše zakoupeno – Clarins olej v Douglas ČR, Maybelline Babylips v Rossmann ČR, Clarins balm v Douglas ČR, Astor Butter v Rossmann ČR, Clinique Chubby stick v Douglas AT, Loreal Pure Red v DM ČR, Sisley v Marionnauld ČR

 

Foto: vše po hromadě ;)

Jelikož jsem teď doslova bledá tvář, což umocňují ještě tmavší vlasy, navíc momentálně nejvíc chodím v černé barvě, je potřeba ten zombíkovský styl ala Dracula něčím rozbít ;) Což už jsem zmínila i v oblíbencích za březen 2015 ZDE, kam se nakonec probojoval barevný balzám od Clarins.

Vzpomněla jsem si na tip od Alexe (což byl můj oblíbený vizážista), že červené rty dokážou odvést pozornost od unavené tváře, dodat šik vzhled a navíc zbytek make-upu nemusíte tak řešit. Musím říct, že mě červené rty začaly opravdu bavit – od lehkého tónování až po červené výrazné rtěnky. A proto jsem si dnes připravila pro vás hostinu o sedmi nejoblíbenějších chodech. A nějaké to povídání.

Nachystejte si všechny smysly, začínám servírovat……. horké maliny, sladké třesně, voňavé jahody ovoněné vanilkovým krémem.

 

Foto: Clarins - malinový olej na rty

 

Foto: Clarins malinový olej - swatch

Chod první – Clarins Instant Light Lip Comfort Oil, verze Raspberry – malinový olej na rty

Byl v oblíbencích za únor 2015 (článek ZDE), stále se nic nezměnilo. Voní kouzelně po malinách, má příjemný aplikátor, krásné balení, nelepí tak jako to znáte od lesků na rty. Rty vyživuje. Ve složení najdete různé organické oleje. Rty mi dokáže i zahojit. Jsem závislá na té vůni, konzistenci a mrzí mě, že tohle je jen limitka, i když druhý olej ve variantě med je ve stálé nabídce a možná zkusím časem i ten. Je to super alternativa i na teplejší dny místo lesku – je to příjemnější. Tento jen lehce rty tónuje, není téměř znát, jen ve smyslu - bezbarvý lesk a tento malinový je vidět maličký rozdíl, takže k němu si líčím víc oči. Pěju tady na něj oslavné ódy už opakovaně, ale nemůžu jinak ;) Tohle se prostě povedlo a sedli jsme si s olejíčkem báječně.

 

Foto: Maybelline Babylips Cherry me, swatch

Chod druhý – Maybelline Babylips, odstín Cherry me – tónující hydratační balzám na rty

Dneska už nejsem ve smyku z každé drobnosti v drogérce, takže mě ve své slávě minuly i tyto balzámy. Nenaháněla jsem je po zahraničních e-shopech a když dorazily do českých drogérek, tak jsem je přehlížela. Až jsem jeden den šla na jednání a moje nenalíčené rty vypadaly jako bych byla opravdu mrtvá, čehož jsem si všimla až náhodně po odchodu z domu. V Rossmannovi jsem proto koupila tenhle balzám. Nechtělo se mi utrácet za rtěnku….

Na červenou jsem nikdy moc nebyla, ale chtěla jsem oživit. To se povedlo. Balzám dodá kapku víc barvy. Opravdu jen lehce lehounce natónuje, ale efekt je větší, než u oleje od Clarins, kde se asi o barvě fakt mluvit moc nedá. I tady si může člověk dovolit klidně na očích přidat, ale když dá jen řasenku, celek vypadá svěže a velmi přirozeně.

Voní ovocně, je to silná a trochu i chemické vůně, ve složení nečekám ani čistou přírodu. Má ale celkem příjemnou konzistenci. Není mastný jako klasické balzámy typu Jelení lůj a není na rtech pocitově tak těžký, jako to balzámy umí. Hojivé účinky, nebo ochranu v mrazu od něj nečekejte, ale je to fajn věc, když chcete prostě dodat „něco“ rtům přes běžný den a k tomu je trochu oživit.

Balení je veselé, funkční a celkem se mi líbí. Za tu cenu jsem s ním spokojená, ale říkám zrovna – nemám na něj vysoké nároky.

 

Foto: Clarins Instant Light Lip Balm Perfector 05 Red a swatch

 

Foto: srovnání - swatches Clarins a Maybelline Baby Lips balm, vpravo ve stejném pořadí zleva testované balzámy

Chod třetí - Clarins Instant Light Lip Balm Perfector, odstín 05 Red – barevný balzám na rty

Balení je krásné, bytelné, luxusní a odolné. Fakt se mi líbí. S radostí ho můžu kdekoliv vytáhnout, což prostě u Babylips ten pocit nemám, přece jen už je takové dost hravé.

Vůně je kouzelná, sofistikovaná krémovo-vanilková. Je to sladké, ale ne přeslazené. Obsahuje bambucké máslo a mango. Tónuje rty do červena a opět o stupínek výše, než kolega od Maybelline z chodu č. 2. Barva je sytější, hlavně díky odstínu red, je to barva prvních třešní, velkých křupavých srdcovek, tohle je červen. U růžových a tělovek z této řady od Clarins asi odstín tak nevynikne, jako právě u Red. I tak to ale není rozhodně intenzita srovnatelná s rtěnkou. Kdo ale chce může ho kombinovat i s rtěnkou. Já používám samotný a klidně dám už jen řasenku a jdu, během dne rty snadno poupravíte, udržuje je v takovém příjemném komfortním pocitu. Nečekejte ochranu do mrazů, excelentní hojení. Ale udržení dobrého stavu, pokud je ten výchozí taky dobrý. Nevysušuje, pečuje. Jestli chcete hojit, kupte si Carmex a je to.

 

Foto: Astor Lipcolor Butter , 012 Unquilty Pleasure + swatch

 

 

Chod čtvrtý – Astor Lipcolor Butter, odstín 012 Unguilty Pleasure, barevné máslo na rty

Koupila jsem nedávno, v době jejich největší slávy jsem byla zásobená Chubbysticky do Clinique, takže jsem neměla potřebu hromadit další „pastelky“ z drogérie. Sleduju, že začínám skoro každou pasáž tím, že mě vlna minula, jenže já to tak prostě dost často mám (né vždy - naneštěstí pro moji peněženku ;)

Nákup to byl trochu neplánovaný a vcelku nedávný. Byl v akci, takže jsem ho koupila, protože se mi líbil odstín v kombinaci s monostínem od Loreál (srovnání nových a starých mono stínů jsem psala ZDE).

No, balení je hezké, ale sama se ptám jak dlouho ještě? Asi bude mít tendenci se ošoupat. A pak už to člověk nechce ani vytahovat z tašky někde, když je to takové „jeté“.

Barva je krásná, je červená, ale víc do malinové, než jasně červené. Díky menšímu efektu mokrých rtů, jako tomu je u Clarins, víc vynikne barva samotná a tak se pigmentace jeví dost slušná, samozřejmě není rtěnková, ale i díky výraznému tmavému odstínu je určitě na rtech znát.

Voní jen jemně, v porovnání s ostatními chody je to taková slabota, ale necítím tam nic nepříjemného, takže jako proč ne.

Protože je to „nová hračka“, tak ho používám, ale asi druhé balení kupovat nebudu, jelikož pozoruju, že někdy mi umí za celý den rty vysušit. Samotnou mě to překvapilo. Není to nějak extrémní, ale šupinky večer najdu. Čekala jsem po všech chvalozpěvech prostě větší wauuu. Zase na „pastelku“ to nestojí zrovna málo. A přemýšlím, že příště radši ještě otestuju tu od Catrice.

 

Foto: Clinique Chubby sitck 07 Strawberry + swatch

Chod pátý – Clinique Chubby stick, odstín 07 Strawberry – tonovací balzám

Na počátku bylo slovo a to slovo bylo….. Chubby ;) Malá vsuvka, na účtu z Rossmanna mám taky Astor zapsaný jako Astor - Chubby :D

Tohle je klasika, někdo je nesnáší, někdo je miluje. Já to s nimi mám takto – jsou fajn. Opět nežádám víc, než mají v popisu práce ;) Je to tónovací balzám. Nevysušují – chová se tedy líp, než Astor, během dne dodají rtům nějakou péči – což pociťuju, barevně natónují (víc než třeba Babylips nebo Clarins). Je to balzám, není to rtěnka ani stain, kteří by mohli držet na rtech jak přibytí. Takže neřeším výdrž, není jiná, než u dalších balzámů z dalších chodů.

Chválím balení, i po častém přetahování v kabelce není nijak zničené. Jistě trochu zblízka je vidět drobné škrábance, ale nemusím se stydět ho vytáhnout během dne z tašky.

Líbí se mi efekt na rtech. Od odstínu Strawberry jsem paradoxně čekala trochu něco jiného, víc do neutrálně studena jako je barva obalu, jenže ono to jde na mých rtech spíš do červeného až teplejšího podtónu. V podstatě jsem čekala asi spíš malinu – podle obalu a až doma na rtech jsem fakt pochopila, že to je spíš neutrálně – teplá červená. Prostě jahoda.

Teď mě ale baví moc. Není to primárně „moje barva rtů – jen lepší“, ale efekt se mi i proto fakt líbí.

 

Foto: Loreal Color Riche, Blake

 

Foto: Loreal Color Riche, kolekce Pure red, odstín Blake - swatch

Chod šestý – Loreal Color Riche, kolekce Pure red, odstín Blake – výrazná červená rtěnka

Tohle se opravdu povedlo. I kolekci Nude mám moc ráda, obecně Loreál si umí získat moji pozornost a ráda zkouším jejich novinky. Jenže nemám ráda masové akce. Kolekce red mě otrávila dřív, než přišla do obchodů. Znáte to, otevřete blogger, bloglovin a jen na vás vyskakují ty samé nadpisy. Ok, stane se, ale tohle bylo snad až ala ona lékárenská kosmetika ve svých českých blogo-začátcích ;)  Kampaň u Red pojal Loreal zkrátka zodpovědně a tak jsme o nich mohly číst už dlouhé týdny předem na každém "virutálním kroku", než byly k zakoupení a to bylo dost únavné. 

Mám sice ráda novinky a jsem šťastná,  když si můžu přečíst dojmy holek, ale nemám ráda, když jsem tím naprosto zahlcená.  

Pure Red mě úspěšně tedy minuly a na podzim v čase jejich slávy jsem se "rebelsky" malovala nude růžovkami od jiných značek. Jejich čas přišel až nedávno.

K rtěnce samotné – povedený obal, na drogérku opravdu krásný, nepůsobí lacině. Odstín červený, klasický, neutrálně-studený. Ostatní studené šly u mě moc do růžova a to jsem nechtěla. Plné krytí, výrazná barva, slušná výdrž, jen je lepší pod to konturka. Nebo možná ne. Ale já nemám ráda takové ty nepřesné, rozpité okraje. Tohle vypadá zajímavě na módní přehlídce na molu, ale v běžném životě to působí spíš neupraveně. Na mě to působí tak trochu jako Lolita styl… v horším případně smutný klaun.

Často ji nosím jen tak, že rty poťupkám. Má výdrž, není extra pečující, lehce vysušuje, ale opravdu lehce a když zvážím intenzitu a odstín, tak jsem ochotná zavřít oko. Když jen ťupkám, nevysušuje vůbec a dodá mi dost barvy, která vydrží.

Co říct – věděla jsem, že bude skvělá, ale musela jsem si „odpočinout“ od masáže, než jsem si v klidu vybrala.

Navíc nakonec v akci s lakem za přátelskou cenu. Rtěnka 199Kč + lak zdarma dle výběru.

 

Finišujeme…..

 

Foto: Sisley L 34 Long Lasting Lipstick

Foto: Sisley L 34 Long Lasting Lipstick swatch, prostřední foto srovnání Loreal Color Riche, kolekce Pure red, odstín Blake a Sisley L 34 Long Lasting Lipstick

Chod sedmý -  Sisley L 34 Long Lasting Lipstick, dlouhotrvající hydratační rtěnka s přírodními výtažky

Bože, čím začít nejdřív? Fakt ji miluju. Je božská. A je na ní božské naprosto všechno. Možná kromě ceny, která si nezadá s ostatním high-endem. Ale zapomeňte na všechny profláknuté Chanel či Dior. Nikdy vám nedají takovou péči. Jestli si máte koupit jen jednu luxusní rtěnku – zkuste si tuhle krásku alespoň osahat, vyzkoušet na rtech. Klidně s ní běžte nalíčené domů, pokud vám odstín sedne a pozorujte, zda je vám taky tak příjemná. To je totiž nebe na rtech.

Tahle barva je taková neutrální červená. Není vůbec tak sytá jako Loreál, ale je absolutně sofistikovaná. I když má lehký saténový lesk, nepůsobí lacině. Po aplikace je na rtech jen jemná vrstva, žádný nevzhledné nánosy, žádné usazování v rýhách, žádné cuckování, pocit péče jako by rty byly v bavlnce, ani balzám snad není tak příjemný, vydrží na rtech slušných pár hodin, ale nestainuje, záleží zkrátka, co s těmi rty taky děláte (jídlo, pití, mluvení….) ;)

Balení je luxusní, černá se zlatou, v minimalistickém designu, špalíček rtěnky je zajímavě seříznutý a je na něm vyrytý název značky. Mám ráda takové detaily. Tohle když vytáhnete u zrcadla během dne, tak je prostě vidět, že už jste velké holky ;)

Jediná důležitá věc - i když mám dva odstíny a oba jsou báječné, tak nutno říct, že ne všechny odstíny i z této řady mi přišly na rtech stejně luxusní – nebyly špatné, intenzita barev byla kolikrát i větší, ale u matnějších jsem měla pocit, že po celém dni by mohly někoho vysušovat, chce to zkrátka dobře vybrat, abyste si za ty peníze nesly domů opravdu to nejlepší a byly pak zklamané, že za tu cenu máte doma nevyhovující produkt.

Takže dnešní hostina končí, doufám, že se vám menu líbilo a klidně mi napište, co teď rády používáte na rty vy? ;)

Vaše Iwi