Benefit Dr. Feelgood - balzám pro zmatnění pleti aneb šach MAT na pleti

Malá technická na úvod: zakoupeno v Sephora v ČR

Foto: Dr. Feelgood zmatňující balzám

Jelikož se dívám už na dno, tak asi nadešel ideální čas si popovídat o jednom fajn produktu, který hlavně teď znovu v únoru a březnu patřil (a stále patří) k mému denním líčení.

Balení je roztomilé, malá kulatá plechovka s retro obrázkem. I když tyhle retro-motivy nevyhledávám, tak plechovky mám zase ráda moc, jsou prostě roztomilé, nejsou choulostivé a těžké jako sklo, nepůsobí lacině jako to je často u plastu. A můžete je pak využít na něco jiného.

Foto: Dr. Feelgood zmatňující balzám - konzistence, hubka

V balení najdete i malou houbičku, kterou se produkt nanáší na pleť. Hubku a samotný produkt – tedy matující hmotu odděluje povoskovaný papírek, aby hubka nenasakovala zbytečně produkt – já si ho tam nechala celou dobu a hubka byla v dobrém stavu celou dobu používání.

Hmota samotná je hutná, pevná, voskovitá a má světle krémovou barvu. Na pleti ale vidět není. Jediné, co udělá, tak že zmatní pleť, vyhladí. Můžete ji použít jako primer pod make-up, nebo samotný. Já ho preferuju jen takhle sólo.

Ve dnech, kdy se nechci líčit, neb jsem doma. Nebo se líčím jen lehce, neb sedím celý den zavřená v práci a nemám žádné důležité osobní jednání. Tak na tyhle dny je to ideální společník.

Je fajn i na dny, kdy máte pleť v dobré kondici, nepotřebujete příliš zakrývat – vystačíte si s korektorem pod oči a prostě si ve zbytku tváře chcete užít jen pocitu přirozené pleti.

 

Foto: Dr. Feelgood zmatňující balzám, obsah 24g + další info

U mě to je tak, že třeba na důležité schůzky, nebo různé osobní jednání, kdy chci, aby pleť působila svěžím dojmem a potřebuju trochu kamuflovat (nedostatek spánku, stres, příliš pobytu v přetopené nebo klimatizované místnosti), tak používám klasický make-up, aby pleť vypadala odpočatě a celkové líčení působilo lepším dojmem.

Pokud ale toužím po přirozenosti, nebo jen takovém „casual“ produktu, nebo nechci pleť zatěžovat zbytečně líčidly, tak přichází Dr. Feelgood. Myslím, že by mohl být ideální i na starší pleť, kterou už většinou netrápí extrémní akné a potřebuje jen vyhladit a dodat pěstěný vzhled.

Aplikace je jednoduchá - stačí přejet hubkou po povrchu produktu a přejte pak s ní po pleti, rozetřít a vaše pleť se může radovat z přidaných vitamínu C, E a vy zase z pěkné vyhlazené, zmatněné pleti. Stačí ho skutečně malinko a funguje dobře, naopak když to s ním přeženete, tak žmolkuje, může dělat mapy, vytváří takovou citelnou vrstvu na povrchu pleti. Vše je jen o ideálním dávkování – méně je více ;)

Fajn je, že nevysušuju, což zmatňující produkty dělají rády, ani nestahuje pleť, není nepříjemný a taky nedělá na pleti vyloženě takový ten brutální mat, kdy ji vezme „všechen život“. Pleť s ním vypadá prostě spokojeně, doslova pěstěně, jako přirozená tzv. normální pleť. No, těžko se to popisuje, když on není v pravém slova smyslu na pleti poznat a vidět.

Běžně mi vůbec neucpává póry, celé měsíce jsem nepozorovala tento problém, ale v době největšího horka v létě loni, kdy jsem bojovala s pletí jako nikdy, tak se mi zdálo, že to v oblasti hodně rozšířených pórů dělat může – jistotu ale nemám. Nutno říct, že mi ucpával tehdy póry už jen pohled i na jakýkoliv kosmetický produkt, včetně krémů.

 

Foto: Dr. Feelgood zmatňující balzám (zkusím ještě pohledat papírovou krabičku, kde by mělo být přesné složení a případně doplním ;)

Všechno by se zdálo báječné a skvělé, sluncem zalité a na růžovo natřené…. Jediná komplikace může být cena. Samozřejmě Benefit nemá ceny jako Essence z drogérky. Za tohle balení běžně chtěli kolem 800-900Kč, i co jsem se tak dívala na zahraniční nabídku. Já ho kupovala v nějaké akci v létě 2013, kdy nakonec cena byla lepší. Jak vidíte, vydržel mi opravdu dlouho, je stále v dobrém stavu a ještě mi kus zbývá. Nepoužívám ho celou dobu každodenně, ale určitě mi neležel jen tak ladem v šuplíku. Poslední dva měsíce jsem ho používala opravdu hodně a stejně u něj neeviduju nějaký rapidní úbytek.

Můžete možná namítnout, že podobného efektu dosáhnete i třeba s bází od Catrice, nebo s Garnier Perfect Blur – retušující bází, která slibuje něco podobného a samozřejmě za méně peněz. Kromě toho, že Garnier je opravdu hodně silikonový, není vhodný pod make-up a jeho efekt na pleti nevydrží zdaleka tak dlouho a jak se to jednou zlomí, tak jeho efekt se ztrácí dost rychle a potřebuje ho člověk přece jen větší množství, tak i ten pocit na pleti jako takový z Dr. Feelgood mám celkově lepší a zdá se mi po něm pleť teď fakt v lepším stavu.

Je to jako když jedete do kopce na starém kole ala ukrajina, nebo na sofistikovaném novém trekingovém kole s převody…. ;) Navíc ukrajina se vám dávno rozpadne a nové kolečko bude ještě dlouho dobře sloužit …

Co vy a Dr. Feelgood? Co vy a matování? Povídejte, přehánějte ;)

Vaše Iwi

Děkuji za komentáře, dělají mi vždy velkou radost ;)