BioAroma pleťové tonikum s výtažky z byliny Diktamos a růže

Malá technická: zakoupeno na e-shopu www.bioaromakosmetika.cz

Tonikum. Věc, která se zdá možná někomu nepotřebná. Já vidím tonikum jako takovou tečku, která ukončuje jednu fázi péče o pleť. Věta „odličování“ končí tečkou „tonikum“ a může následovat věta další „péče“, tedy všechny ty séra, krémy, oleje a jiné mňamky pro pleť.

 

Foto: Tonikum BioAroma

Takže to jsme si ujasnily můj vztah k tonikům a jdeme na dnešní hvězdu večera (a vlastně i rána). Náš vztah nebyl tak jednoznačný – ono jak už to tak u mě s přírodní kosmetikou bývá. Její skutečné účinky v plném rozsahu a oslnivém efektu nevidí člověk většinou první den. Ovšem, když to pak rozbalí…. Dějí se věci ;)

Takže u mě nejdřív přišla fáze objevení –  BioAroma produkty jsem zaregistrovala někdy v prvních měsících roku 2014, asi tak nějak. Takže jsem si říkala – že by nová značka, pěkné obaly, fajn složení, jakože ta příroda a tak. Duša v péří už jen, když si čtu slibované účinky přírodních složek.

Pak proběhly nějaké slevové akce na e-shopu a já nějak zaspala, nebo se spíš nemohla rozhodnout. Ale jako rozumějte – mám ascendent ve vahách, za svoji nerozhodnost tedy nemůžu ;) Když pak přišla akce v prosinci, už jsem neváhala a trochu se i v nákupu rozjela a nezůstala jen u jednoho kousku. Rozhodně nelituju.

Fáze druhá – osobní seznámení – přišel balíček a obaly se mi fakt líbí dodnes, jsou pěkné, roztomilé a taky funkční. Konkrétně tonikum má rozprašovač, což preferuju. Lahvička je plastová. Já mám tenhle vzhled kosmetiky „ala stará lékárna“ či podobně fakt ráda.

Složení aneb Ingredients: Rosa Damascena Flower Water, Dictamus Creticus (Dittany) Oil, Alcohol Denat. , Malaleuca Alternifolia (Tea tree) Leaf Oil, Linalool*, Limonene* * Components of essential oils  (musím pochválit, že složení je na webu – kéž by si více firem vzalo příklad….).

 

Foto: složení BioAroma tonikum

Můžete mi možná namítnout, že něco jako ten ošklivý „alkohol“ vy ve složení nerady… a taky, že jako růžová voda se dá koupit i v drogošce (a bez alkoholu) a tak vůbec.  No, já nejsem tak přísná ohledně složení, to jistě víte, důležitý je výsledek na mojí „vymýšlavé“ kůži a zrovna vám řeknu tedy podstatnou věc – tohle tonikum mám viditelně lepší účinky, než kdy na mě měla čistá růžová voda. Jsem nadšená. Alkohol mi nijak nevadí, přestože si stále léčím poškozenou pleť po mykóze (jo jo, pořád …). Naopak mrkněte na ten Diktamos, který regeneruje, vyhlazuje a hojí projevy akné, taky na Tea tree, která má antibakteriální účinky, no a samozřejmě růži, která hydratuje a zpevňuje pleť. Vše do kupy to i moc krásně voní.

Takže přejdeme na plno do fáze tři – objev kouzla produktu – pokud to přeženu s peelingem a pleť je podrážděná, stačí stříknout párkrát tonikum a začervenání je okamžitě pryč (než dojdu z koupeny do pokoje), což je cesta tak 10 metrů maximálně? Jsem říkala, že žiju jako Pařížanka… v Paříži ty byty taky nejsou zrovna obrovské ;)

Krásně mi stáhne póry, vyhladí pleť, přitom kůže není napjatá, je taková heboučká, spokojená a jakékoliv podráždění je pryč – co víc si od tonika přát, ne?

Věhlasnou Mádaru jsem jako tonikum zatím nezkoušela, takže nemůžu srovnat třeba s tímhle obecně známým produktem, ale dlouhé období jsem opakovaně kupovala Caudalie Elixír a jako můžu říct, že se BioAroma nemusí vůbec za svůj výkon stydět. Možná bych řekla, že pro sušší a starší pleť bude i víc přátelská, než Caudalie. Navíc cenově jsou každý trochu jinde. Jak jsem už psala, BioAroma má i fajn ceny.

Celkově když to shrnu, určitě stojí tonikum za pozornost a vlastně i celá značka BioAroma. V oblíbencích únor 2015 ZDE jste mohly potkat i odličovací olej, který je famózní. A určitě jste zaznamenaly kulaté dózičky bezvodých krémů i na FB – fotky „kuk do mojí koupelny“ ZDE.

 

Foto: odličovací olej BioAroma, který byl v oblíbencích únor 2015

Co vy a BioAroma? Zkoušely jste tonikum, nebo něco jiného? Či jaké je vaše oblíbené? Povídejte, přehánějte ;)

Vaše Iwi

Moc děkuji za všechny milé komentáře, dělají mi velkou radost ;)