Gamila Secret – tuhé přírodní mýdlo Lively Lemongrass

Malá technická na úvod: zakoupeno na e-shopu Gamila Secret

Takže to vezmeme odzadu - já jsem právě na konci kostky. S pomocí Boha, Alláha i Buddhy a všech světelných bytostí vesmíru a s velkým osobním vypětím sil jsem to skoro domydlila. Asi na tom má trochu podíl i moje „lakomé já“, kterému bylo líto, že by si ten produkt za ty prachy neužilo.

 

Foto: Krabička Gamila Secret

Gamila Secret patří přesně do té skupiny výrobků, u kterých se dočtete (pokud se vůbec dočtete a o tom později), že se tím myje půlka Hollywoodu. Ano, pamatuju to hromadné nadšení před pár lety, když konečně bylo možné Gamilu koupit.

Taky patří do té skupiny, která má super marketingovou strategii  - příběh o ženě z Izraele – Gamile, která celý život pracovala na tom nejlepší dokonalém receptu pro vaši nestárnoucí dokonalou pleť, si můžete přečíst na oficiálních stránkách ZDE i to shlédnout v dokumentu na youtube ZDE.

Foto: složení - Gamila Secret

No, pravda je asi taková, že v té oblasti je výroba podobných přírodních domácích mýdel asi tak tradiční jako pálení slivovice na Moravě, takže nic převratného. Každá rodina si vaří své a zkouší různé receptury. Gamila je jen zkrátka takový náš Rudolf Jelínek, ten se taky rozhodl „švestkové štěstí“ rozšířit z Moravských chaloupek dál do světa ;)

Neupírám jí snahu, cílevědomost a i to, že určitě dosáhla velmi povedené receptury, která kombinuje bylinky, esenciální oleje a panenský olivový olej. Díky tomu opravdu její mýdlo pokožku nevysušuje. Můžu potvrdit. Po tomhle mýdle pleť opravdu nepnula ani kapku a i v porovnání s Missha černým mýdlem je pleť opravdu jako v bavlnce.

Samozřejmostí je i pěkné, v každém detailu vymazlené  balení – malovaná papírová krabička působí luxusně a zároveň tak tradičně jako nějaký vzácný dárek ze vzdálených krajů. A obrázky na krabičce působí jako skica od Da Vinciho.

Nečeká vás žádný kus náhodně a křivě ukrojeného mýdla přetáhnutý max. fresh fólií, ale dokonalá kostka s vyraženými znaky firmy, která trůní v hezky malované papírové krabičce vprostřed jako nějaký šperk. Kvalitu každé kostky osobně kontroluje Gamila, zakladatelka firmy. Nebo to tvrdí alespoň oficiální zastoupení firmy ;)

Foto: uvnitř krabičky čeká minikatalog s informacemi a pod ním je uloženo mýdlo

Já si koupila variantu Lively Lemongrass. Důvody byly dva – miluju citrusovou vůni. A pak tahle varianta je pro mastnou a problematickou pleť. Rozhodla jsem se ji používat právě v době, kdy moje pleť měla opravdu děsné období. (Firma dnes vyrábí x variant pro různé typy pleti a i nějaké další výrobky, více o sortimentu najdete např. ZDE). 

Zklamání bylo, že mýdlo ani jako nové v krabičce prakticky nevonělo. A po namydlení to voní slabě vyloženě jako obyčejné mýdlo za 5 Kč. No, říkala jsem si, že na tvář mi to nakonec tak nevadí.

Foto: Typ mýdla

Četla jsem, že prý to mýdlo nemá mýdlovou chuť. No, olizovat jsem ho nezkoušela, ale v očích mě štípalo tedy dost, pokud jsem je opravdu důsledně nezavřela.

Další už závažnější bod je, že tohle mýdlo moje problémy s mastící se a nečistou pletí vůbec nevyřešilo, naopak po čase jsem si všimla, že póry mi to spíš ucpává. Všechny ty super oleje pleť vyživí, ale rozhodně zanesené póry jsou ještě víc zanesené. Po víc jak měsíci snahy a poctivého užívání jsem mýdlo odložila. Resp. jsem ho začala používat na tělo. Bylo super, sice nevonělo, ale po tomhle mýdle jsem se nemusela ani „já –sušenka“ mazat. O tom, že k dokonalému obrazu marnivosti Marie Antoinetty mi v té chvíli chyběla už jen zlatá miska, ze které bych snídala kaviár a zapíjela šampaňským, radši pomlčíme….

Když se mi po čase pleť srovnala, zkusila jsem dát mýdlu druhou šanci. Kapku vysušená a vysílená pleť se zdála být spokojená díky mýdlu, která nevysušuje, ale spíš vyživuje. Bohužel, ten stav trval cca něco přes měsíc a pak to spíš bylo horší.

Divné je, že Gamila Secret se doporučuje používat jako taková „mýdlová rychlomaska“, prostě namydlíte, nanesete chvíli na pleť, necháte působit (chvilku) a smyjete. Fantastická pleť se má objevit po cca 1 měsíci důsledného používání – u mě to bylo naopak. Začátek dobrý, ale po měsíci došlo spíš ke zmizení těch pozitivních výsledků, jako byla vyživená rozzářená pleť.  

Takže jsem ho zase přeřadila na mytí těla. Na čas. A pak znovu po čase na tvář…. Stále se opakující příběh….

 

Foto: Kostka mýdla Gamila Secret s typickým vyraženým znakem

Co mi ale hodně vadilo, že ať jsem skladovala mýdlo jakkoliv, tak cca od půlky své velikosti začalo postupně podivně měknout, při mydlení z něj odpadaly velké kusy, hlavně poslední cca 1/3 nebo možná ¼ byla boj. I přesto vám klasická kostka Gamila Secret vydrží opravdu celé měsíce, ubývá relativně pomalu, hlavně v prvních dvou třetinách. Ale zkrátka ta konzistence ke konci nebyla moc příjemná. Mýdlo jsem neměla tak dlouho otevřené, aby to byl nějaký problém. Takže netuším – možná díky tomu složení, kde je spousta olejů…..?

No, tak to jsou moje postřehy a dojmy. Problémy s pletí mi tohle mýdlo nevyřešilo, přesto bych si ho možná někdy v budoucnu koupila, protože na tělo bylo moc příjemné, byť nevonělo, ale je pravda, že vzhledem k ceně a kosmetické promiskuitě asi zkusím nejdřív zase i nějaká jiná. A kdyby tedy náhodou, tak asi bych zvolila ty menší kostky, které možná nebudou tak měknout.

Poslední věc, co jsem zmínila na začátku – nenajdete moc českých recenzí – pro českého zákazníka, do jehož koupelny se tuhá mýdla vrací jen pozvolna a to povětšinou v přírodní variantě, je to zkrátka jen obyčejná kostka mýdla za extrémní cenu.

Osobně mě ale nejvíc pobavily ty zahraniční recenze typu „už pět dní používám tohle mýdlo, které jsem dostala jako PR produkt a je super a určitě stojí za těch 30liber“ ….. No, nic proti PR produktům, to je mi srdečně jedno, ale jsem ráda, že v ČR žádné moje oblíbené blogy podobné nesmyslné recenze do světa nešíří ;) Díky za tuhle malou zem, kde se všichni „tak nějak známe“ a tak neplácáme podobné nesmysly, že.

Co vy a Gamila Secret? Máte rádi tuhá mýdla? Povídejte, přehánějte ;)

Vaše Iwi

 

Komentáře

Tuhá mýdla mám moc ráda, vlatně je používám místo sprchových gelů. Jsou pro mě takovým standardem a nevadí mi občas použít i nějaká vysušující, protože se po mytí natírám tělovými krémemy. Některá mýdla jsem zkoušela i na mytí obličeje, ale s žádným jsem zatím nebyla spokojená. Naštěstí se tu objevily micelárky a ty mi plně vyhovují :) Gamila Secret jsem vůbec neznala... Mýdlo je hezky zabalené, od pohledu se mi líbí. Ale to, co popisuješ s tím měknutím a odpadáním kusů, nemám ráda, a to by mi vadilo asi nejvíc. A taky by mi chyběla nějaká hezká vůně, když už si člověk má připlatit :)

Absence vůně mě mrzela, ale to odpadávání, které nešlo vyřešit ani třeba "vakem" na mýdlo, což oni uvádí, že by bylo řešením, to mi dost vadilo, hodně to sníží uživatelský komfort a samozřejmě zvýší i spotřebu.

Jinak já ho zkoušela i na vlasy, jako vlasy to umyje v případně krize, jsou takové tvrdší po něm, ale zároveň jakoby obalené olejem a je potřeba je umýt častěji, to mi taky moc nesedělo. 

Z pevných mýdel mám ještě moc ráda Lush Kmotřičku Vílu na ruce, to je super mýdlo ;) Mám ho  v kuchyni a ruce jsou po něm krásně jemné.