TOPVET – Meruňkový a šípkový olej aneb dokonalé večerní kombo

Malá technická na úvod: zakoupeno na českém e-shopu značky Topvet

Konečně tip, který vám nestrhá peněženky, ale práci odvede naprosto skvělou.

Jen tak zdvořilostně -  kdyby vás zajímalo - tak Topvet je česká firma vyrábějící přírodní kosmetiku, jejíž kořeny sahají až do roku 1990. Tradice vždy zákazníka potěší ;)

A určitě vás taky potěší, že:

Použité suroviny splňují parametry nejvyšší kvality, některé suroviny pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a jsou označeny jako BIO.
 

Použití výrobních postupů, které jsou maximálně šetrné pro přírodní látky.
 

BIO přípravky Topvet neobsahují žádné ropné látky.
 

BIO kosmetické přípravky Topvet neobsahují žádné konzervanty, syntetická barviva, syntetické

parfémy, živočišné složky, GMO suroviny.
 

Žádný přípravek firmy Topvet nikdy nebyl, a ani v budoucnu nebude, testován na zvířatech.
 

Použití recyklovatelných obalů bez zdravotních rizik.

 

A já dodávám, že k tomu patří ještě přátelská cena.

 

Takže zkrátka už jen sama pozitiva a sociální jistoty … ;) Jdeme na to.

Oficiální FOTO: použito s laskavým svolením firmy TOPVET - Meruňkový olej s vitamínem E pro obličej

Meruňkový olej

Jedním slovem je skvělý, trochu nespravedlivě je opomíjený mezi těmi všemi Argany, kokosáky a dalšími obecně oblíbenými oleji.

Meruňkový olej je lisovaný z jadérek, které se ukrývají v peckách meruněk. Obsahuje mnoho vitamínů a vzácných složek jako jsou draslík, vitamín A, C, E, F a ze skupiny B  je to B₁, B₂, B₃, B₅, B₆, B₁₂, také B₁₅ (kyselina pangamová), B₁₇ (laetril, nebo-li přírodní substance amygdalin) a velké množství esenciálních kyselin. Proto je vhodný v malých dávkách i k vnitřnímu použití (max. půl kávové lžičky). O jeho účincích a taky souvisejícím jednom zajímavém knižním tipem si povíme určitě časem na mazaném králíčkovi.

příjemné, ne příliš výrazné aroma a je tak jemný, že se používá pro masáže nejen těla, ale i obličeje a dokonce k natírání novorozenců. Zvláčňuje a regeneruje. A taky hydratuje pokožku, takže se doporučuje i na ošetření pleti po opalování na slunci.

No, a je super na odličování. Stačí vzít vodou navlhčený vatový tampónek, kápnout na to pár kapek oleje a všechno jde nádherně dolů. Nebo si ho můžete trochu nakapat přímo do dlaně a nanést na obličej přímo a pak to tampónkem setřít, podobně jako u odličovacích balzámů.

Stíny, gelové linky, řasenka od Lancome, co drží jak přibytá – nic pro meruňkový olej není problém, stáhne make-up během chvilky. Je rychlý a precizní. Pleť nedráždí, neucpává póry. Já ale po každém oleji, či olejovém odličovacím balzámu pleť ještě umývám nějakou pěnou, mýdlem, či gelem. Jsem ráda, že mi olej nevysuší pleť či nedráždí, ale nechávat si ho na pleti, mi nepřijde po odlíčení dobrý nápad. (Ale někdo to tak dělá, stáhne jen líčidla, mastnotu a užívá si účinků oleje.) Já bych se ráno probudila jako sluníčko sedmitečné v lepší případě. V horším by těch černých teček bylo nejmíň 100. Takže zkrátka po oleji mýdlo.

 

Oficiální FOTO: použito s laskavým svolením firmy TOPVET - BIO šípkový olej pro obličej

Po mytí ale přichází na řadu druhý adept, který mi nahrazuje noční krém, sérum a všechno tohle - šípkový olej

Tohle je věc, která je teda obecně už dost oblíbená. Ale všude narážíte na to, že šípkový olej musí stát 30ml skoro 1000Kč, aby to tedy mělo snad nějaký účinek. Topvet má cenu velmi přátelskou vzhledem k množství a výsledky má opravdu viditelné a hlavně velmi rychle. Navíc má velmi jemnou, nenápadnou vůni, která neobtěžuje.

Nejlepší na něm je, že to je opravdu žehlička na pleť – trápí vás povadlá pleť, vrásky – ať už je máte díky věku, nebo dehydrataci, olej si s tím vším poradí. Večer na navlhčený odlíčený obličej vmasírujte pár kapek a ráno vás čeká hezky napapaná, omlazená, vyhlazená, zpevněná pleť.

Přidaný vitamín E má opravdu efekt i na celkově lepší tón pleti se mi zdá, je taková rozzářenější. Ve výsledném efektu při ranním pohledu do zrcadla rozhodně vede i nad známým olejovým sérem s vitamínem E od The Body Shop, který doporučují i známé zahraniční blogerky.

Já tohle kombo od Topvet beru se sebou moc ráda na cesty, nevím totiž, kdo navrhuje koupelny v hotelech, ale evidentně ten člověk (či tito lidé) kromě lahve šampónu a sprcháče 2v1 a zubního kartáčku nic nepoužívá(jí). Jak si jinak vysvětlit absenci poliček a místa na kosmetiku v hotelech? Jsem jednoznačně za, že mezi povinné služby hotelu od 3 hvězdiček nahoru by měly patřit mimo cizojazyčné obsluhy na recepci i dostatek místa v koupelně. Jste pro? ;)  

No, ještě k těm olejům….

Na Topvet mají každou chvíli nějakou akci jako poštovné zdarma, 1+1 zdarma, slevy 30-70%, navíc akce se i různě kombinují – což je fajn a v ČR to tedy není moc obvyklé, na rozdíl od zahraničí. Můžete si nechat posílat upozornění na mail, aby vám příště akce neunikla.

Poslední bod jsou obalyjsou funkční na 100%, recyklovatelný plast, jednoduchý design, nemůžu říct, že by mi nějak vadil či překážel – je to hezké a působí to takovým čistým dojmem.

Osobně mám ale radši líbivý styl tmavších barev ala John Masters Organics, nebo třeba Delarom. Netrvám nutně na skle – je těžké a ne moc dobře se převáží, ale třeba JMO má některé věci taky v plastu, ale prostě to vypadá na pohled jako ze staré lékárny a je to tak roztomilé (nevím, zda by to nějak ovlivnilo ekologičnost obalů či jejich výrobní cenu?)….. no, ale řekněme si na rovinu -  kdo si někdy nekoupil něco jen kvůli krásnému obalu, že? ;)

Každopádně ten obsah obou olejů stojí za vyzkoušení určitě ;)

Co vy a oleje?

Děkuju za komentáře, dělají mi velkou radost ;)

Vaše Iwi