CLARINS SPRING 2015 Garden Escape a paletka L'Oréal (nákup č. 1)

Malá technická: Clarins zakoupeno v parfumérii Douglas ČR nyní, Loreal paletka zakoupeno dříve v české drogérii

Včera jsme s panem M. byli v kině na filmu Mordecai s Johny Deppem a Gwyneth Paltrow v hlavních rolích. Film byl fajn, kdo má rád Johnyho Deppa, tak určitě bych mu film klidně jako relax doporučila. (Story ze soukromí pro pobavení – máme doma schované staré české noviny, kde je pan M. vyfocený na jednom filmovém festivalu s komentářem, že akci navštívil dokonce i Johny Depp – před lety měli totiž stejný účes a jsou si i typově podobní.)

Zásadní je ale pro nás dneska hlavně nákup předcházející výše popsanému kulturnímu zážitku ;)

Pokud chcete vidět hezké fotky více produktů jarní kolekce 2015 Clarins, tak mrkněte k Mila de Illusoire ZDE a nebo k Sobi ZDE.

 

 

Takže první tady máme vpád do parfumérie Douglas, kde jsem si koupila Clarins Instant Light Lip Comfort Oil, ve variantě Raspberry (č.02). Oleje miluju a maliny zrovna tak, takže to byl jasný nákup.

Produkt na rtech připomíná lesk na rty, někomu by se mohl zdát lepivý, ale ve srovnání s lesky nelepí. Na rtech je mi hrozně příjemný. Poslední týden nějak bojuju s přesušenými a rozpraskanými rty a s tímto produktem mám pocit, jakoby byly v bavlnce. Měla jsem obavu, že když to bude olej, tak aby někam nestékal, necestoval po obličeji – znáte to. Nic takového se ale neděje.

Aplikátor má nezvykle velký, ale pracuje se s ním velmi dobře, můžu olej nanést kdykoliv i bez zrcátka a to mám poměrně drobná ústa.

 

Druhý produkt, který jsem si koupila je Clarins Instant Light Balm Perfector v odstínu č. 05 red. Dostupné jsou v celkem v šesti odstínech.

Chtěla jsem tentokrát nějakou šťavnatou barvu. Jelikož v době, kdy svět šílel z kolekce červených rtěnek od L'Oréal, tak mě červená nechávala dost chladnou a měla jsem naopak období jemně růžových rtů a výrazných hnědých a taupe odstínů na očích. Ale teď s blížícím se jarem mám na červenou barvu náladu víc a víc.

Od tohoto tónovaného balzámu nemůžete čekat rozhodně sytou pigmentaci rtěnky, rty jen přiměřeně zabarví, což se mi líbí. Mám tónované balzámy ráda, jsou ideálním společníkem pro náročný den, kdy si třeba nalíčím klidně výrazněji oči a rty jen doladím. Navíc je člověk může nanést kdykoliv a kdekoliv, není nutné je hlídat jako rtěnku.

 

Pak jsem se těšila na tvářenku, když jsem ale mázla na ruku swatch, tak jsem si říkala …..  kde já už jsem ten odstín jen viděla….

A pak jsem samozřejmě vyzkoušela paletku očních stínů, je krásná, balení kouzelné, barvy zajímavé, hedvábná příjemná konzistence na dotek, slušná pigmentace – na denní líčení bych byla jistě velmi spokojená. Vyzkoušela jsem postupně všechny odstíny na ruku…… dívám se na swatches a zase přemýšlím, kde já už jsem to jen viděla…..

No, asi už je vám to jasné – jistě, že u sebe doma, přesněji v cestovní paletce od L'Oréal, kterou jsem si kdysi koupila v české drogérii za necelých 200Kč. Neříkám, že jsou ty produkty naprosto totožné, že by nešlo najít drobné odchylky, o kterých napíšu níže, ale v podstatě asi při nanesení kromě nás – kosmetických nadšenců – tak ostatní rozdíl moc nepoznají.

 

L'Oréal paletka má celkem 5 stínů, Clarins jich nabízí 6. Obě nabízí jeden světlý stín se shimmerem, dva zelené stíny – světlý a tmavší. Jeden taupe odstín – u Clarins ale jde spíš do hněda a u L'Oréal jde spíš do šeda. Pak obě nabízí světlý růžový pudrový stín. Clarins má ale navíc ještě tmavší růžovou.

Clarins tvářenka je kombinací dvou odstínů navíc matu a lesku. L'Oréal má jen jeden výsledný a v panu působí spíš matně, ale při nanesení má lehký shimmer a příjemně rozjasní tváře.

Takže paletku jsem si od Clarins nekoupila, neb se mi to zdálo prostě zbytečné a sotva jsem dojela domů, vytáhla jsem z šuplíku L'Oréal paletku a přestěhovala ji do kosmetické taštičky, kde mám produkty na denní líčení, abych se ráno nezdržovala hrabáním v kosmetickém stolku a dneska už jsem s ní nalíčená. Doplnila jsem to produkty od Clarins a s celkovým výsledkem jsem spokojená. L'Oréal paletku jsem používala jednu dobu hodně ráda, je to povedený produkt, takže se k ní ráda vracím. A i na fotkách je tedy vidět, že už používaná dřív byla.

Co dodat? - Tak šup, šup jaro – já jsem už připravená ;)

Co vy a Clarins? Koupily jste si něco?